Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a nettótok? A KSH hazudik?

Mennyi a nettótok? A KSH hazudik?

Figyelt kérdés
"a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 259 300" -KSH

2020. aug. 30. 12:23
A kérdező szavazást indított:
kevesebbet keresek
sokkal kevesebbet keresek
ennyit keresek
többet keresek
sokkal többet keresek
68 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Én sokkal kevesebbet keresek, ettől függetlenül nem tartom annyira irreálisnak hogy tényleg ennyi legyen.
2020. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Friss diplomásként, 1 év tapasztalattal vidéki városban valamivel kevesebb, mint nettó 200-at keresek. De tudom, hogy az, aki már 4 éve ott van, ennek majdnem a dupláját kapja. Így nézve abszolút reálisnak tűnik. Pláne, ha valaki tisztában van azzal, hogy hogyan számítják az átlagot. A módusz/medián azt gondolom, jóval alacsonyabb lenne (bár ezeket a mutatókat nem közlik), de átlagnak nem gondolnám, hogy irreális.

Sőt, a valóságban ez felteszem, magasabb is, hiszen rengetegen kapnak papíron minimálbért/garantált bérminimumot, zsebbe meg a különbözetet.

2020. aug. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Nincs ebben semmi hazugság. Nem közlik a mikrovállalkozások adatait, de mondjuk ott annyi az adócsalás, hogy nem is lenne értelme. A többi meg az, amit az adóbevallásokban látni. Sokan keresnek elég sok pénzt ebben az országban, de közvetlen tapasztalati alapon ezt nem fogod látni, mert jellemzően ha alacsonyabb jövedelmű vagy, akkor a környezeted is alacsonyabb jövedelmű. Én például gyakorlatilag nem vagyok napi vagy heti kapcsolatban olyan ismerőssel, aki nettó 300 alatt keresne. Nyilván ez pont ugyanúgy nem reprezentatív adat.
2020. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
266 ezer a nettom, de tobb mindentol fugg, jutalekos rendszer van, nyilvan lehet ennel kevesebbet is keresni, az atlag a cegen belul ilyen 230 korul van talan.
2020. aug. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem efölött van, de nem sokkal.


Viszont bérszámfejtő vagyok, sok cég sok munkavállalójának a bérére van rálátásom, egyáltalán nem tartom ezt a számot irreálisnak.


Eleve a minimálbér nettó 100 környékén van, és egyetlen hárommilliós nettó elég ahhoz, hogy 18 minimálbéres mellett felhúzza az átlagot ennyire. Persze az átlag amúgy nem sokat jelent, az eloszlást lenne érdemesebb nézni.

2020. aug. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Nekem nettó 850 körül van.

A sok büfészakos diplomás keres 100-200 közt, de kőművesként ennyit keresek. Így kijön a KSH-s átlag

2020. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 hát persze...
2020. aug. 30. 15:33
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Pedig így jön ki az átlag..
2020. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
280e a nettóm, középfokú végzettséggel, 40 évesen, Budapesten.
2020. aug. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kőműves, ha ennyit is keres, akkor is katás, ami pedig nincs benne az átlagban, csak az 5 fő feletti cégek.
2020. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!