Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az oka, hogy az NEET...

Mi az oka, hogy az NEET fiatalok nem tudnak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 31. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a NEET fiatal? Lehet én már ehhez a kifejezéshez öreg vagyok, de nem tudom mit jelent. 39/N
2020. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

#1: Google a barátod...

Pl:

[link]

2020. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Mert nem is keresnek állást... a neet életmódnak épp ez a lényege, kivonulnak a hagyományos értelemben vett életútból, és a négy fal között élik az életüket, addig amíg a szülők élnek és képesek ezt finanszírozni.
2020. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
mert életképtelenek
2020. aug. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Mert ha el tudnának akkor nem lennének azok.
2020. aug. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
51%
Az neet. Igy kerdi
2020. aug. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Én másfél évig voltam neet, azért nem tudtam elhyezkedni, mert ebbe a fos városba minden melóhoz ismerettség kell. Több, mint 50 interjút jártam meg, ami ebben a másfél év viszonylatban nem annyira sok, de azt hozzá kell tenni, hogy itt heti 2-4 új munka van, ami nem diákmunka és nem külön szakosodási irány kell hozzá.


Tanulni tanultam, de az is önköltséges OKJ volt és nem érek vele semmit. Azóta protekcióval bekerültem egy munkahelyre.

2020. aug. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Úgy gondolom a mai világban az, hogy egy fiatal nem dolgozik az nem azért van, mert nem akar, hanem mert nehéz elhelyezkedni, főleg 0 tapasztalattal és mindenhova a min. 1 évet elkívánják. Valóban a munkák 90%ban protekció útján szerezhetők meg, amik nem gyoséttermi meg eladói, stb. csi.cska munkák. Nem kéne egyből leírnia fiatalságot, hogy életképtelen, meg mamahotel lakó stb. Nem jók a társadalmak, nagyon sok az elvárás is. Első hozzászóló vagyok és elmondom nektek ez 20 évvel ezelőtt is így volt. Amikor én voltam 19-22 éves akkor is az ismerőseimtől, osztálytársaimtól azt hallottam, hogy a szülők, rokonok, kapcsolatok útján került be ide, oda. Akinek nem volt kapcsolata ugyan így szív.tak, mint a mai fiatal generáció. Sajnos semmi nem változott, csak annyi hogy más szavakkal illetik őket, mint régen. A szocializmus idején aki nem dolgozott az KMK-s (közveszélyes munkakerülő) volt. :) Ennyi! Fel a fejjel, előbb, utóbb kénytelen lesz dolgozni menni akkor már számára is mindegy lesz hova, amikor nem lesz senkije aki eltartsa.
2020. aug. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9%

En ismerek szemelyesen kettot. Egyik villamosmernok bme diplomaval tavaly ota nem melozik a szakmajaban, tavaly nyaron melozott cseled munkat es most is. Szulei eltartjak.

Masik egy volt osztalytarsam, abszolvalt de nem allamvizsgazott bme mernokinfon de ala nyomtak mindent, lakas, kocsi es pocit dolgozott egyetem mellett de kirugtak 1 ev gyakornoksag utan miutan fizetesemeles utan nem allta meg a helyet, kerdeztem miert nem jelentkezik ide-oda, ajanlottam helyeket most nyar elott, valamicsket dolgozik, reszben eltartjak, nem is beszelek vele, eleg durva a neet, es ezen emberek tobbsege videojatekos es japan fan is... en nem is ertem hogyan lehet valaki ilyen, hogy semmi de tenyleg semmi celja nincsen.

2020. aug. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
^Depresszió általi motiválatlanságról hallottál már? Csalódások sorozata sajnos kiváltja azt, hogy feladd a céljaidat. Vagyis nem is, hogy feladd, hanem hogy egyszerűen néha megmozdulni is fáj lelkileg. Lebegsz a víz felszínén, amíg szépen-lassan el nem merülsz.
2020. aug. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!