Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatók, hr-esek miért...

A munkáltatók, hr-esek miért nem hajlandóak kiírni egy álláshirdetésnél, hogy ha vérvétel, ilyen-olyan minta kell a munkába álláshoz?

Figyelt kérdés

Tehát pl. megtetszik az embernek egy álláshirdetés, mondjuk elmehet interjúra. Azonban ez az ember fél a tűtől, vagy valami baja van a vérvétellel. Aztán szépen beleéli magát, hogy milyen szuper lesz a munkahely, majd kiderül, vérvétel kell.

Ha kiírnák a hr-esek meg a munkáltatók azt, hogy kell székletvizsgálat, vizeletvizsgálat, vérvétel, akkor legalább azok, akiknek ez nem jó, nem jelentkeznének a hirdetésre, így nem futnának felesleges köröket.


2020. szept. 4. 07:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem azért, én is tartok a tűtől, de ennyit ki lehet bírni egy munkáért. Szóval ebből butaság problémát csinálni és lemondási egy melóról, ahova esélyes vagy bekerülni.
2020. szept. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez oké, de szerintem nemcsak félni lehet a tűtől, hanem lehet, meg se felel az ember a vérvétel alapján. Már ha nemcsak azt nézik, hogy van-e vérbaj vagy nincs.
2020. szept. 4. 07:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért ahhoz nem kell sok gógyi, hogy az ember rájöjjön, hogyha pl egy vegyiüzembe vagy elelmiszergyarba, vagy bármilyen olyan helyre jelentkezik, ahol a munkakörből adódóan elvárás a teljes körű egészségügyi alkalmasság, akkor ne kérjen számon ilyeneket....


Foglalkozás egészségügyi vizsgálat mindenhol van, ezt nem lehet megúszni.

2020. szept. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek 99%-nak semmi gondja sincs az orvosi vizsgálattal, ez a legtöbb helyen teljesen normális dolog.

Ezt kiirni éppen ezért fölösleges, ahogy azt sem írják ki, hogy benn kell lenni a munkahelyen, vagy hogy dolgozni is kell.

Az, hogy van 1%, akinek ilyen fóbiája van, az magánügye, neki kellene magát kezeltetni.

Másrészt meg ha valaki nem felel meng az adott helyre az egészségügyi kritériumok alapján, akkor duplán jogos a vizsgálat! HA pl drogos vagy, akkor igenis lényeges, hogy ne vegyenek fel gépek mellé, vagy ahol emberekkel kell együtt dolgozni!

2020. szept. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát, akkor én a bármilyen munkahelyeket nem ismerem. :D Esetleg tényleg az élelmiszergyárat tudom felhozni példának, de akkor ezek szerint pincérnek, szakácsnak is, meg fagyi árusnak is kell?
2020. szept. 4. 07:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne kellene, élelmiszerrel érintkeznek, amit utána emberek megesznek. Minden higiénés előírás ellenére ha neked van egy krónikus betegséged, amit ilyen formában közvetve átadhatsz más embereknek, vagy éppen téged veszélyeztet az a környezet, akkor alap, hogy ismertek legyenek ezek a körülmények, hogy mérlegelni lehessen, hogy elláthatod-e a munkát. .


Igaza van a 4-esnek, ez tipikusan olyan kérdés, amikor legalapvetőbb dolgokat megkérdőjeleznek, de kb olyan szinten, hogy a fű tényleg zöld-e...

2020. szept. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a középkorban a lovagok felvételénél sem írták ki külön, hogy sor kerülhet vérvételre. Pedig ez bármelyik csatában bekövetkezhetett, minden előzetes értesítés nélkül.
2020. szept. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek 0,001%-a retteg annyira a tűtől csak, hogy emiatt visszamondjon egy munkát... Raádásul többnyire nem is kell vérvétel. Ennyi erővel írják ki, hogy elvárás, hogy ne gyártson a jelölt értelmetlen konteókat?
2020. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam erdei iskolában kötelező volt a kullancs elleni (pontosabban agyhártyagyulladás elleni) oltás. Sőt ha olyan helyen dolgozol, akkor a hepatitisz ellen is kötelező oltani (pl itt a patyolatba, ahol a kórházi szennyest mossák).

De az élelmiszernél simán elvárható egy teljes labor, olyat is ismerek, aki egy ilyen szűrővizsgálat alapján tudta meg, hogy cukor gyanús, további vizsgálatok ezt meg is erősítették. Lehet évekig nem ment volna laborba. Szóval szerintem ennek előnye is van. Nálunk a laborban profik vannak, kb 1 perc alatt leveszik a vért, én is inkább félrenézek, meg a nővér szóval tart, kapok egy pohár vizet, meg egy szólőcukrot és megyek is dolgomra.

2020. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

:DDDDDDDDDD


És írják ki azt is, hogy van-e cirkusz a közelben, hátha látni fogsz bohócot és hátha félsz tőle?


Esetleg hogy a szomszéd utcában lakik fekete macska, meg a köv. x évben hányszor esik péntek 13 munkanapra? :DDDD


Minden hülyeséget nem tudnak kiírni. Szerintem feltételezik, hogy normális emberek jelentkeznek állásra, nem őrültek.

2020. szept. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!