Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A közgazdászok mindig ilyen...

A közgazdászok mindig ilyen sokat kerestek?

Figyelt kérdés

Persze, közgazdasági alapszak sok van, sokkal inkább üzlet képzéseknek nevezném a legtöbbet.


A kérdésre visszatérve, elég jól keresnek.



A legtöbb ismerősöm akik ilyen szakon végeztek, pár év tapasztalat után megkeresnek nettóban 400-at.

Van, amelyikük HR vezető, még többért is, mint 400e, van mindenféle jó juttatása, céges autója.


Amiben hasonlóak,hogy mindegyikük ambiciózus.

Tudatosan, szinte tervszerűen építik a karrierjüket.


Én megmerném kockáztatni, akik ezekre a képzésekre járnak, a többségük ambiciózus személyiség.

Sokkal több ambiciózus emberrel találkozok közöttük, mint a műszaki vonalon.



Én közlekedésmérnökként végeztem, de a szaktársaim huszonévesen is olyanok voltak, mint a gyerekek.De, a többi műszaki szakon is hasonló volt a helyzet.A többségnél nem volt komolyság, ambíciók.



2020. szept. 6. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem, csak amióta a Fidesz van kormányon.
2020. szept. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Flagstaff ***** válasza:
76%
Mondjuk karrierépítéssel és üzleti ismeretekkel alighanem nagyobb arányban foglalkoznak olyanok, akiket érdekel a karrierépítés és az üzleti ismeretek. Szerintem ez az oka. Egyébként én sok közgazdász végzettségű embert ismerek, akik nem gazdagok, köztük pl. én is, igaz, hogy a szakmának csak a szélén dolgoztam mindig.
2020. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akiket ismerek, ők sem kimondottan gazdagok.

Viszont, van mit a tejbe aprítaniuk.

Magyar viszonylatban, elég jól élnek.

2020. szept. 6. 21:02
 4/11 anonim ***** válasza:
29%

Egyáltalán nem sok ez... Pesten megkeresnek 400-at, vidéken ennek felét.

Egy kőműves, villanyszerelő, gázszerelő ennél sokkal jobban keres. Főleg vidéki viszonylatban.

2020. szept. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy műszaki vonalon is jóval magasabb a fizetés mint gazdaságin.

Azért ambíciózusak, mert a legtöbb gazdasági szakon inkább a soft skillet számítanak, tehát a talpraesettség, meg hogy el tudd adni magad, nem pedig a tényleges szakmai tudás


De amúgy tényleg lószar az a 400 nettó

2020. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A gazdasági területen sok a hal, ezért rohadt nagy a verseny, nem az van, mint a mérnököknél, hogy hátra lehet dőlni, mert egymás után jönnek a megkeresések.
2020. szept. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Közgazdászként ennyit keresek Bp.-en 2 év tapasztalattal, és ez engem frusztrál.

Attól, hogy van pár államnak dolgozó diplomás, meg bolti eladó, recepciós, stb., akik kevesebbet kapnak ennél, még nem olyan jó fizetés.

Nagyon nagy a verseny a munkaerőpiacon.

Ki lehet jönni belőle, de meggazdagondi nem.

Ha valaki CFO/Head of Finance, ők kaphatnak 700-1.1m nettót, de csak egy kell belőlük minden céghez.


Műszaki vonalon többet lehet kapni. Mondjuk oda magasabb IQ is kell általában


De én és még sokan mások, így sem mennék el fizikai munkára.

Inkább legyen akkor 400, de szép irodában/home office-ban, és abban a tudatban, hogy legalább az eszemért kapom azt a pénzt.

2020. szept. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell mindig a fizikai munkásokkal példálozni? Mi köze egy közgazdász fizetésének ahhoz, hogy egy kőműves mennyit keres? Vegyes családból származom, van ilyen-olyan is. A különbség amit látok: a mérnök, közgazdász, logisztikus unokatesóim napi átlag 8 órát dolgoznak. Szép helyen, klímás irodában, van akinek céges autója is van. Divatosan és igényesen öltözködnek, edzeni járnak, hétvégén mindig családdal töltik. COVID alatt home officeban vannak, így gyerekre vigyázás, gyerekkel tanulás megoldott. Gyerekek járnak sportolni. Van ahol úszni, focizni vagy épp karatézni. Azt hogy mennyit keresnek nem tudom. Saját házban/lakásban élnek és szép helyeken. Fizikai munkát végző unokatesoim : többségük Kőműves, burkoló, tetőfedő vagy épp otthagyta már ezeket és gyartosoron dolgozik. 450-500 ezer környékén keresnek, rendszeresen ezt hangoztatják. Igaz van köztük aki minimálbérre van bejelentve, van aki 4 órában, de nekik ez nem számít, mert félmilliót kézbe kap. Napi 10-12 órát dolgoznak. Forróságban vagy épp a fagyban. Haza mennek, esznek, megisszák a sört és alvás. Ahol van gyerek, hát azt hétvégén látják, de akkor se mennek sehova mert fáradt az apuka, vagy az anya épp 4 műszakban a gyárban van. Mindegyikük a szülőkkel él. A gyerekkel jobb esetben a nagyszülők tanultak, de hát sokat nem ért. Persze van adidas cipő meg minden, iPhone a kézben, de egy értelmes mondatot nem tud a gyerek összerakni. Minden felesleges dolgot összevásárolnak, rengeteg gyorskaja és társai. De apuka 500ezret keres, mint kőműves. Mindenki eltudja dönteni, melyik élet a szimpatikusabb.
2020. szept. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7, Egy átlag menedzser simán megkeres 1 millió nettót, alatta nem nagyon vannak, max kezdő menedzserként az elején. CFO az inkább nettó 1,6 millió körül van, ha regionális CFO, akkor nettó 2 millió felett.
2020. szept. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyolcas, szuper általánosítást sikerült összehozni :) Ismerek csomó fővárosi, légkondis irodában dolgozó értelmiségit aki úgy tölti a szabadidejét hogy az otthoni sör bontás helyett különféle bárokban, romkocsmákban és szórakozóhelyen baszik be:D Könnyűdrogok szintúgy mennek.

Most akkor mondjam azt, hogy ugyanaz pepitában? Ugyan már...

2020. szept. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!