Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdászként munkatapsztalat...

Közgazdászként munkatapsztalat nélkül nem lehet sehova elhelyezkedni? Teljesen el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Harmadéves hallgató vagyok a Corvinuson, gazdálkodás és menedzsment szakon. Angolból szakmai felsőfokú nylevvizsgám van, így angol nyelvű gyakornoki állásokat pályáztam meg pénzügy területen. 3 napja jelentkeztem kürölbelül 10 helyre, leginkább a Morgan Stanleyhez szeretnék bekerülni. Nem kaptam sehonnan választ, csak 1 elutasítást. Nehéz volt megírnom az önéletrajozmat, mivel még nincs munkatapasztalatom, se protekcióm. Tényleg nem lehet elkezdeni a karrieremet?

Mit tennétek a helyemben? Hogyan tudnék bekerülni egy nagyobb pénzügyi céghez gyakornoknak?

20L



2020. szept. 10. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
3napja... várj még...
2020. szept. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

"3 napja jelentkeztem kürölbelül 10 helyre,"


WOW. Igen, ezt nem tanítják az egyetemen, hogy nem csettintésre történik a dolog. Legtöbb helyen átfutási idő van, vagy nem is válaszolnak.



Amúgy nekem van, hogy NÉGY hónapja jelentkeztem és mégcsak most reagált.

2020. szept. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Elsőnek gyakorolj türelmet.
2020. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy, akár egy diploma sem garancia arra, hogy felvesznek bárhova. Ez nem a Kádár rendszer. Hát még, ha diplomád sincs...


Majd kijózanodsz kedves kérdező...

2020. szept. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Az a baj, hogy a mostani 20 körüli emberek, álomvilágban élnek.
2020. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Menni fog ez nyugi, csak légy türelmes.10 pályázat az semmi, ennél sokkal több kell még tapasztalt senioroknak is :)

Próbáld meg a Big4-et oda minden évben tömegével vesznek fel kezdőket, akiket aztán jól ki lehet használni :)

2020. szept. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Kezet foghatnál azzal a csajjal, aki a múltkor a gyerek topikban azon nyafogott, hogy már két hete próbálkoznak a gyerekcsinálással, de azóta csak egyszer tudtak együtt lenni, és már ebben a hónapban többször nem is lesz alkalmuk. Jó, hogy nem azt várja, hogx amint a csávója leveszi a gumit, neki már gömbölyödik is a pocakja.


Na te ugyanezt várod.

2020. szept. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó egyetemre jársz, jó (reálos) szakon, szóval minden adott a karrierhez.

Közgazdász diplomával könnyű elhelyezkedni, gyakornoki helyből is sokkal több van, mint más területekéből. 3 nap alatt senki nem jelez vissza, általában 1 hét, amit kell várni, utána már le kell mondani róla.

Én 24 évesen itt állok a humános diplomámmal és azon gondolkozom, hogy milyen közgáz képzest kezdjek el, mert 2 hónapja nem találok munkát. Szóval te a lehető legjobb helyzetben vagy.

2020. szept. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak 2 hónap? Ebben az időben? Azért nem ásnám el magam.
2020. szept. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ritka, hogy 3 nap alatt visszajelezzenek. Egyébként szükség lesz a kitartásodra, mert a jelenlegi helyzet egyáltalán nem egyszerű. Ha esetleg a kötelező szakmai gyakorlatról van szó és most kezded el leszervezni, akkor lehet jobb, ha megbarátkozol a félév csúszással. Sok hallgató már inkább passziváltatja a félévét, mert nem találnak gyakorlati helyet.
2020. szept. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!