Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kineveztek csapatvezetővé,...

Kineveztek csapatvezetővé, miközben én vagyok a legfiatalabb a csapatban, van mitől félnem?

Figyelt kérdés
Versenyszférában egy multinál dolgozom és egy 7 fős csapat irányítását bízták rám. Főnököm külföldi, kb csak levelezés szintjén ismerjük egymást, de engem talált a legalkalmasabbnak (szigorúan szakmai szinten, nem management szinten). Én vagyok a csapatban a legfiatalabb, 25 éves vagyok (6 éve dolgozom a szakmában). A feladatkör szerint nem a feladatok kiosztása történik, hanem az irány meghatározása, a végső döntés meghozatala. Kicsit félek, hogy az idősebb kollégákban ez egy tüske. Valós-e az aggodalmam? Ti hogy reagálnátok, ha a főnök fiatalabb? Mivel ez egy anonim oldal így azt gondolom, hogy őszinte válaszok jönnek. Köszönöm a válaszokat!

2020. szept. 15. 20:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyi hozzátartozik még, hogy nekem kell jelentenem időszakosan (fél évente, 4 havonta), hogy kinek milyen a teljesítménye, mivel a felettesek csak a csapatra látnak rá és nem az egyénekre
2020. szept. 15. 20:27
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Én ilyenen egy percet sem agyaltam anno. Kaptam annyi leszúrást életemben, ha vki hibázott, hogy meg se lehet számolni. Mégse jött oda hozzám senki, hogy sorry. Ezért ilyenen ne agyalj.
2020. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Úgy fognak utálni a kollégák, hogy most még el sem tudod képzelni. Minden leszel, csak rendes ember nem. De kisfőnöknek lenni sosem volt egyszerű: azért a kis alamizsnáért, amit dobnak a magasabb pozícióért, rengeteg fost kell elviselni alulról és felülről egyaránt.
2020. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én főnököm 3 évvel fiatalabb és egyáltalán nem érdekel. Jófej, segítőkész. Ez az ami érdekel. Felőlem lehetne 10 évvel fiatalabb is ha normális. Lehet, hogy eleinte aki jóval idősebb tőled és nem szokta meg, hogy fiatalabb a főnöke, annak nem fog tetszeni a helyzet, de a főnöke vagy ha tetszik, ha nem. Főleg rajtad múlik, hogy elfogadnak-e. Ha normálisan viselkedsz velük, nem "főnökösködsz", nem hordod fenn az orrodat, segítesz ha valakinem segítségre vagy szüksége, látják, hogy te is dolgozol és jól és értesz ahhoz, amit csinálsz és amit ők csinálnak, akkor tuti nem lesz gondod.
2020. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
96%

Hasonló helyzetben vagyok, én is fiatalon lettem vezető, bár kisebb a csapat, 1,5 éve csinálom.


Iszonyatosan nehéz... igazából még a saját csapatom jár legkevésbé kihívással, mert partnernek tekintem őket, a hatalmammal élek és nem visszaélek, őszintén mondhatom, hogy jó a viszony, bár rengeteg kompromisszum van benne, és nehéz fenntartani az egyensúlyt. A saját főnökömmel már sokkal nehezebb, illetve a többi vezetővel még nehezebb viszont a lavírozás. Színtiszta politika az egész, ahol meg kell ismerni a leosztásokat és abba betagozódni. Emellett tényleg ott vannak azok az idősebb kollégák, akik nem bírják elviselni, hogyha egy fiatalabb ad nekik utasítást, és az a legrosszabb, hogy nem nyíltan, hanem passzív agresszíven csinálják. Mindezt csak tetézi, ha nő vagy, akkor aztán fel lehet készülni area, hogy 5x annyit kell letenni az asztalra, hogy legalább negyedannyira tiszteljenek, mint egy férfit.

Szóval összességében ha emberként és partnerként bánsz a csapattal és arra törekedsz, hogy csapat legyetek, akkor nem lesz gond, illetve fektess hangsúlyt arra is, hogy a többi vezetővel építsd a kapcsolatot.

2020. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!