Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha azok az egyetemi/főiskolai...

Ha azok az egyetemi/főiskolai szakok nem érdekelnek amivel jól lehet keresni, akkor mit érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Következő a szituáció:


Érettségim van, egyelőre nem mentem tovább sehova. Azok a szakok amivel relatív jól lehet keresni nem érdekelnek.


Szerintem annak semmi értelme hogy olyat tanuljak 5-6 évig, meg aztán abban dolgozzak mondjuk 30 évig ami nem érdekel.


Persze a pénz fontos, de ha valami nem érdekel, nem szívesen csinálom, abban sose leszek igazán jó.


Ti merre indulnátok el?



2020. szept. 23. 09:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Mi érdekel?
2020. szept. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%

Ez egy értelmetlen klisé szerintem hogy ne foglalkozz olyannal ami nem érdekel.

Régen sem dönthettek az emberek hogy most megműveli-e a földet szimplán mert nem érdekli, mert nem lett volna mit enniük.

2020. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg először legyen mit enni, utána kérdezem meg magamtól, mihez van kedvem. A sok motivációs tréner meg lájfkócs abból él, hogy nyomja ezt a süket dumát, és ők abból élnek, hogy te bekajálod. Ha van pénzed és stabil munkád, akármit megengedhetsz magadnak. Ha a hobbidból élsz, megtekered a szerencse kereket. Ha nem jön be, akkor meg se pénz, se jövő, se család semmi.
2020. szept. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem vegyél erőt magadon, és nyomd bele még ezt a pár évet. Amikor végzel, még mindig iszonyú fiatal leszel, és rendelkezel majd egy papírral, ami rengeteg helyre egyszerűen kell, mert... csak. Közben az is lehet, hogy a fősulin/egyetemen megtalálsz egy másik lehetőséget, ami mellett egyébként elmentél volna.

Minél jobban múlik az idő, annál nehezebben tudod majd beiktatni a tanulást az életedbe. Ne fecséreld az idődet!

2020. szept. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
25%
Majdnem bármilyen érdeklődéssel lehet nagyon jól keresni, maximum ismerni kell az opciókat. Téged mi érdekelne?
2020. szept. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, igazad van hogy értelmetlen lenne tanulni amit nem szeretsz. Tipp: dolgozz ez évben vmit és munka közbe fogsz rájönni sok mindenre és arra is mi az amit szeretnél csinálni.

Sajat tap-ból irom, és sok más ismerősöm tapasztalatából.

Remélem segítettem üdv és hajrá !

2020. szept. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
mert amig nem indulsz el az utadon addig nem fogod tudni milyen az út.
2020. szept. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%

Menj el szakmát tanulni

Annak nincs értelme, hogy elvégzek valami büfészakot és beülsz egy irodába garantált bérminimumért

2020. szept. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Arra indulnék el, hogy egy másodpercig nem foglalkoznék vele, hogy mit nem lehet, hogyan nem lehet. Ellentétben azzal, amit és ahogy lehet.
2020. szept. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

Hàt pedig, ha nem akarsz èhen halni, akkor kènytelen leszel valamit tanulni. Èletművészkedésből és álmok kergetéséből sajnos nem lehet megélni és elég drága az élet.

Egy gazdasági szakkal már elég sok irányba lehet menni, biztos vagyok benne hogy találnál magadnak vonzó területet. Hidd el semmi nem olyan soha sem, mint az ábrándjainkban. Ha normálisan akarsz élni, bizony erőfeszítéseket kell hozni érte.

2020. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!