Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg manapság Magyarországo...

Tényleg manapság Magyarországon az emberek többségének sok pénze van, jó módúak az emberek?

Figyelt kérdés

Én egy hivatalban dolgozom és hát alig többet kapok mint 200. Egy örökölt lakásom van ennyi, autóm 20 éves. Szüleim is tanárok voltak kevés fizetés, most kevés nyugdíj.

Azt látom itt is de utcán is, hogy nem ez megy.... Drága autókat vesznek, nagyon jól keresnek, drága nyaralásokra mennek stb.

Pl. itt is az autó témakörben sokszor mondják hogy 30 millióért vesznek autót vagy ingatlan témakörben is drága ingatlanokat vesznek.... nem tudom lehet én vagyok rossz helyzetben de szerintem nagyon jól kereshetnek az emberek


2020. okt. 4. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
A KSH szerinti átlagbér bruttó 400 ezer körül van, tehát valóban, te a kevéssel 200 ezer feletti fizetéseddel (ami jelenleg a garantált bérminimum) a szegényebbek közé tartozol.
2020. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1. igen bruttó 350 a jövedelmem
2020. okt. 4. 12:35
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
A többségnek nem megy jól, az átlagot az húzza, hogy van egy réteg, aki qrvajól keres, de a többség nem. Nekem is bőven elmarad a bérem az átlagtól, a városban dolgozó többezer gyári melósról nem is beszélve. Amúgy sokszor hitelre veszegetik a kocsikat, van aki a nyaralásra is azt vesz fel. De sok vállalkozót is tudok, aki papíron 300 bruttót se keres mégis ki van tömve.
2020. okt. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Nettó 200 már nem számít annyira rossznak én úgy érzem. Főleg az ország nagyrésze ezalatt keres. Itt viszont mindenki 300-ról indul :)


Amúgy én is azt veszem észre, h nincs itt akkora szegénység, vagy csak sok gazdag is van és a szegényekkel nem találkozok, moziba, plázába, stb helyen, de mind tömve van.

2020. okt. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Kérdés, hogy abból amit látsz, mennyi van hitelre. :)

Pl. minket nagyon jó módúnak láthatnál és alapvetően jól is keresünk, de a tények:

A modern, újszerű lakásunkból még 10 millió hitelünk van, vagyis részben a banké.

A két új (5 éves és egy másfél hónapos) autó, ami a parkolónkban áll, pedig céges. :)

Vagyis lehet, hogy te azt látod, hogy marha jól megy nekünk. Vadi új autók, újszerű lakás, sok-sok program és drága nyaralások. Valóban nincs panaszra okunk, de azért a kép jóval árnyaltabb annál, mint amit laikus lát. :)

Én pl. budapesti viszonylatban azt látom, hogy három új autóból 2 céges kb. A maradékot nagycsaládosok veszik, vagy tényleg gazdagok.

2020. okt. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Arról sem szabad megfeledkezni, hogy az ember pénzügyeit nem csak a fizetése szabja meg, hanem a családi körülményei is.


A mi ismerősi körünkben rengeteg velünk egykorú fiatal van, akik megkapták a nagyszülők lakását, vagy a szülők gyüjtöttek nekik lakásra vagy legalább támogatták őket az otthonhoz és autóhoz jutáshoz - ezt fizuból nem engedhették volna meg, de így mondjuk lakás kipipálva, nyilván többre marad pénz, tudnak másra költeni. Sokkal nagyobb ez a család által támogatott réteg, mint az ember gondolná.


Vagy például mi külföldön dolgoztunk pár évig, így van 30 évesen hitelmentes családi házunk és kocsink, amúgy biztos nem lenne. Most ebből is max. az jön le annak, aki nem tudja, mennyit dolgoztunk érte, hogy hú, ezek tele vannak. Pedig nem.

2020. okt. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Én is azt látom, hogy az embereknek egyre jól megy, az más kérdés, hogy jó magyar szokás szerint mindenki panaszkodik, még akkor is, amikor egy szombat délután elcsap 200 ezret ruhára a plázában és alig fér be a liftbe a szatyroktól. De azért megy a jajgatás, hogy de szar itt élni...

Az más kérdés, hogy a nagy költekezés mögött sokszor agyatlanul felvett hitelek vannak, de azt ne felejtsük el, hogy hitelt is csak az kap ma már, akinek van megfelelő jövedelme, 200 nettó mellett senki nem vesz 10 milliós autót még hitelre sem.

2020. okt. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Persze, Magyarország az új Dubai. Egyébként a valóságban nyugathoz képest egy lecsúszott putri vagyunk.
2020. okt. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
28%

Burkolóként nettó 1,3 milliót keresek havonta.

Sedégmunkás is megkap 3-400 ezret.

Hivatalba ne dolgozz, bárhol többet adnak. Menj el segédmunkásnak

2020. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!