Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt, 1 nap munka...

Próbaidő alatt, 1 nap munka után telefonon is közölhetem , hogy pl holnaptól nem kívánok dolgozni az adott cégnél és kérném a kilépő papírjaimat? Amiért a héten bemennék. Mivel találtam új munkahelyet?

Figyelt kérdés
2020. okt. 5. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen
2020. okt. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Mivel írásban kötöttétek a szerződést - mert gondolom, van szerződésed - így írásban is kell felmondani.

Mondjuk korrektebb lenne, ha holnap bemennél dolgozni, addig megírnád a felmondásodat és napközben vagy nap végén odaadnád.

Ha amúgy is csak a jövő héten kezdesz a másik helyen, akkor úgyis belefér...

A kilépő papírokat max 5 munkanap alatt kell átadniuk, tehát holnap közlöd, hogy nem mész dolgozni, akkor ugyebár megszivattad őket, mert nem tudnak róla, nem lesz munkaerő holnapra - ezért könnyen lehet, hogy visszaszivatnak és csak jövő héten kapod meg a kilépő papírokat.

Jobban járnál, ha korrekten intéznéd... :-)

2020. okt. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

2-nek.

Tudod mit jelent a próbaidő???

Próbaidő alatt nincs felmondás. Bármelyik fél legyen az munkaadó vagy munkavállaló indoklás nélkül egyik napról a másikra befejezheti a munkát. Ha a kérdező holnap reggel betelefonál, hogy köszöni, de többet nem megy, akkor a munkaadónak tudomásul kell vennie, és a kilépő papírjait vissza kell adnia. POnt ez a lányege a próbaidőnek, hogy ha csak 1 napot dolgozik valaki ott akkor az 1 nap lesz. Nem kell korrektnek lenni. Fordított helyzetben a cég sem lenne korrekt.

2020. okt. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

3-as, pontosan tudom, mit jelent a próbaidő.

"Próbaidő alatt nincs felmondás"


De van felmondás, csak felmondási idő nincs: azonnali hatállyal, indoklás nélkül fel lehet mondani, DE! írásban kötött szerződést írásban mondunk fel.


"Hogyan lehet felmondani a próbaidő alatt?

Amennyiben a próbaidő alatt a munkaviszonyt a felek bármelyike megszünteti, az azonnali hatályú felmondást írásbeli formában kell közölnie a másik féllel, írásbeliség hiányában ugyanis a jognyilatkozat érvénytelen lesz, így alkalmatlan a kívánt joghatás - azaz a munkaviszony megszüntetés - kiváltására. Amennyiben az azonnali hatályú felmondás közlése napján a munkavállaló dolgozik, a felmondás személyes átadása általában nem vet fel jogi kérdéseket, a közléssel a jogviszony azonnali hatállyal megszűnik"


És megkérlek, hogy ha valamit nem pontosan tudsz, akkor ne oktasd ki a másikat :-)

2020. okt. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért kéne neki másnap dolgoznia és munka végén beadnia a felmondását? Nyugodtan telefonálhat reggel, hogy többet nem dolgozik, és majd elküldi a felmondását.

"És megkérlek, hogy ha valamit nem pontosan tudsz, akkor ne oktasd ki a másikat"

2020. okt. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Basszus 5-ös, ne kötözködj már és ne forgasd ki a szavaimat: nem azt mondtam, hogy KELL dolgoznia, hanem azt, hogy úgy lenne korrekt, ha holnap bemegy dolgozni és beadja a felmondását.

De nem fogok egész este itt vitatkozni Veled :-(

2020. okt. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges vele vitatkozni, mert nem ismeri a munka törvénykönyvét. Ahogy a 2-es válaszoló leírta, az van köszönöviszonyban a jogszabállyal.


Teljesen mindegy, hogy milyen formában áll fenn a munkaviszony, és mennyi ideje, az írásba foglalt megállapodást (a munkaszerződés is az), írásban lehet módosítani, megszüntetni "joghatályosan".

Én, mint munkáltató nem fogadnám el a telefonos értesítést (ez nem szerepel a törvényben, mint opció), mert egy vita esetén nehéz bizonyítani, hogy ki mit is akart valójában, és mi volt az egyezség. Nem véletlenül írja a törvény az írásbeliséget.


Egy felmondás, mint egyoldalú jognyilatkozat pedig kizárólag akkor vált ki joghatást, ha a másik féllel azt közlik. A joghatás azon múlik, hogy még próbaidő alatt vagy csak annak lejártát követően közlik a felmondást. Ugyanis akkor derül ki, hogy "azonnalinak" számít majd a felmondás, vagy nem, és másnap elindul a felmondási idő. Ezért KELL! két egyező példányban megírni a felmondást, az egyiket átadni a munkáltatónak, a másik példányon pedig dátummal átvetetni vele (ez marad a dolgozónál).


"Nyugodtan telefonálhat reggel, hogy többet nem dolgozik, és majd elküldi a felmondását."


Én nem tenném. Mi van akkor, ha a felmondás kering az éterben, és éppen a próbaidő lejárta után ér oda a munkáltatóhoz? Attól a pillanattól kezdve az már nem próbaidő alatti felmondásnak számít.


Az MT opcióként említi még az elektronikus levélben történő felmondást, de csak akkor nyilvánítja közöltté (átadottá), ha annak megnyitásában a másik fél nem volt korlátozva. Ennek bizonyítása szintén nehézkes, így én ezt is elvetném, mint lehetőséget.


Röviden a lényeg: MINDIG írásban mondunk fel! :)

2020. okt. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!