Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmával lehet megkere...

Milyen szakmával lehet megkeresni az átlagfölötti keresetet?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a 300-400 ezres nettóra kezdésre, ami később tovább növekedhet. Egyáltalán létezik még ilyen szakma, ami diploma nélkül is megtanulható?

#400 ezres nettó fizetés #melyik szakmát válasszam #milyen szakmát tanuljak
2020. okt. 9. 22:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

Nem lesz ugyan az vele mint a jogásszal, teljesen abszurd az összehasonlítás. Alapból minden a tehcnológiáról szól már most is, ez nem fog álábbhagyni, miért is hagyna alább a civilizáció fejlődése? Másrészt amit csak lehet és meg is éri, azt automatizálni fognak, ezeket a rendszereket pedig be kell programozni, karban kell tartani stb... Csak az elmúlt 10 évben brutálisan sok új IT munkakörök jelentek meg és jelenleg is nyílnak meg új és új ilyen munkakörök.

Valóban nem kell mindenkinek informatikusnak lenni, de ha szereti valaki az infót, akkor a legnagyobb butaság lenne mást választani. Informatikus mindig is kelleni fog már, sőt egyre több is kell belőlük évről évre.


Programozókból valóban a jók a kelendőbbek, de 2-3 év tapasztalattal ha otthon gyakorolsz, akkor garantáltan kelendő leszel, pedig az tényleg egy telített szakma. IT-ban dolgozni menő, jól keres és garantáltan lesz munkád mindig.

2020. okt. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Építőiparban vagyok mérnök , ès még az egyszemélyes katás vállalkozók is legalább a dupláját keresik mint én. Kőműves, villanyszerelő, ács, bádogos , víz és gazszerelő. Simán napi 100 ezres munkadíjat is kiszámlázhatnak és még így is sorban állnak értük. Durva ami megy.
2020. okt. 10. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Ami az építőipari szakmunkák körül megy az utóbbi években, az egy mesterségesen pumpált lufi, ami óriásit fog pukkanni akkor, amikor hirtelen leesik a kereslet az ingatlanokra. Ennek vagyunk most az előszobájában.


Ezzel szemben az üzleti életben bizonyos szektorok (IT, logisztika, kiskereskedelem stb) szakemberei és kiszolgáló/támogató személyzete a korona alatt nemhogy csökkent kapacitással működött, inkább több lett a munka. Sztem megkerülhetetlen ennek a tényezőnek a figyelembe vétele, mivel a jövőben is bármikor beüthet a szar. A szakmunkák jellemzően kiszolgáltatottak a piacnak, így ha jól pörög, akkor jól is lehet vele keresni, viszont ha nem... hát akkor lehet nézni a falat.


Részemről sokkal fontosabb a hosszú távú kiegyensúlyozottság, mert összértékben megkeresek annyit, mint egy kőműves, cserébe feleannyit szorongok gázos időkben.

2020. okt. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
2009 és 2012 között hány építőipari szakmunkásnak árverezték el a házát, mert nem tudta fizetni a devizahitelét? Nagyon soknak, mert az építőipar teljesen bedőlt. Most is be fog.
2020. okt. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt nem értem, mit nyomatja itt egy caomó ember, hogy már mindenkinek diplomája van. Itt 10ből 8nak tuti nincs.
2020. okt. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Vendéglátósként nálunk, mindenki efölött kap. Tény, hogy nem itthon vagyunk alkalmazottak, pontosabban nem magyar cégnek dolgozunk attól, hogy itthon is vagyunk heti pár napot. Nettó 1150-1500 euro az alap fizetés, a többi csak ehhez jön. Szeptemberben konyhafőnök helyettesként kaptam 1 m feletti fizetést ( nettó 3290-et) . Egy 3 éves szakma elég hozzá, meg néhány év rutin. Ismerős havi 1 millió körül kapott, itthon meg konyhafőnökként 800.000 nettót menő helyen, most kezdő vállalkozóként, saját üzlettel is tudja hozni ezt az eredményt. Két diplomás képzést, meg pár okjt és akkreditált képzést is csináltam/csinálok mellette, de inkább csak magam miatt, meg olyan tevékenységek miatt, amit tudok hasznosítani a saját vállalkozáson belül is és nem kell érte fizetnem.


Itthon alkalmazottként kb havi 200-250 nettót ajánlottak tavasszal. Fele annyi meg volt az álláskeresési 3 hónapig, az újraindulásig.


5 éve meg diplomával közmunka keretében alkalmaztak volna 47.000-ért :-)

2020. okt. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Tegnap a konditeremben beszélgettem egy asztalossal, havi 2 milliót keres. Beszerel egy ajtót 15 perc alatt és 20 ezret elkér érte..

Havonta 240 ezret költ szteroidokra..

2020. okt. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

"Havonta 240 ezret költ szteroidokra.."


Akkor sokáig ez a sikersztori sem fog folytatódni.

2020. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Na hát igen, és akkor arról nem beszéltünk, hogy a szakik fel is élik a pénzüket és többnyire fassagra koltik megtakarítás és befektetés helyett. Lesz még itt akkora sírás, akkor jönnek majd a gyakorira is a kérdések, hogy hogyan szerezzek diplomát.
2020. okt. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy mit tanul az ember ha azzal lehet vállalkozni és ügyfélkört kialakítani. Egy alkalmazott ebben az országban mindegy hogy mi a szakmája sosem fog keresni nettó 1 millió felett vagy csak rengetek tapasztalat után és ismertség után egy stresszes nehéz munkában ahová rengetek tudás is kell. De egy sima szakmával ha valaki jó benne és tud benne vállalkozni akkor simán elérhető milliós bevételek csak as magyar ember olyan hogy szeretik ha irányítják ezért inkább a biztosat választja a napi 8 órás munkaidőt minthogy esetleg kockáztasson.
2020. okt. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!