Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek a jelenlegi helyzet...

Mit tegyek a jelenlegi helyzetben, ha a mostani munkahelyemen egy percet sem bírok tovább és anyagilag sem jó, be sem vagyok jelentve normálisan?

Figyelt kérdés

KATA-s "bejelentéssel" dolgozom, hol 40 órát, hol 30-at egy héten. Napi 2 órát kell utaznom. Nem is az a feladatom, mint amit a felvételemkor ígértek. A légkör számomra pocsék. A fizetésem átlagosan 230-250 ezer.


Korábbi szakmámban már nem tudok elhelyezkedni, mert ahhoz gépjárművezetői gyakorlat kell illetve nem tudnám mivel magyarázni, hogy utána mást tanultam.

A legutóbbi szakmámmal (szoftverfejlesztő) se sikerült elhelyezkednem és nem érzem magamban azt, hogy további éveket rááldozzak a tanulásra (kb. nulla szabadidővel), hogy esetleg-hátha-talán sikerüljön majd valamikor...


Ott tartok már, hogy odamegyek random ismerősökhöz, hogy van-e náluk felvétel és csak az fontos, hogy fehéren be legyek jelentve... Meg hogy a jelenlegi helyemről szabaduljak.


Mit tegyek?


2020. okt. 18. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Mit jelent az, hogy "KATA-s bejelentéssel" dolgozom?


Az nem bejelentett munka, hanem Te egyéni vállalkozó vagy - ha minden igaz - és KATA-s ADÓZÁSsal dolgozol TE a munkáltatónak. A KATA az egy adózási forma, nem munkaviszony forma. Remélem, a havi 50 ezer ft adót azért fizeted? Amúgy ez színlelt foglalkoztatás - ha más megbízód nincs, másnbak nem dolgozol, akkor ebből komoly bukta is lehet.


Mit tegyél?

Keress egy normális állást és szüntesd meg a vállalkozóit - még mielőtt megbuksz.

De azt ugye tudod, hogy ha ennyire semmi elképzelésed nincs, mit dolgozz, akkor bejelentve nem nagyon fogsz nettó 250 ezret kézhez kapni- max gyárban, 3 műszakban, éjszakai pótlékkal.

2020. okt. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyelőre még eléggé erősen nyalogatom a sebeimet, hogy a szoftverfejlesztés ennyire nem jött be és siratom a rá fordított éveket. Most egy jóideig nem is lesz elképzelésem.


A KATA-val a lebukás is a gondom, de a fizetett szabik hiánya is, vagy az is, hogy egy hosszabb betegség esetén nem lenne egyáltalán bevételem. De az is, hogy így úgy játszanak a munkaidőmmel, ahogy nem szégyellnek, mert akkor max kevesebbet kell majd fizessenek....


Egyébként nettó 180-220 körül már mennék szívesen, ha valahol fehéren dolgozom.

2020. okt. 18. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan mit dolgozol most?


Egyetértek az előttem szólóval, ez a bújtatott / színlelt munkaviszony nagyon gáz.... És rettentően hátrányos a munkavállalónak.

2020. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Januártól változik a Kata szabályozása, nézz utána sürgősen és keress másik helyet.
2020. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az nem gond, hogy változik a KATA szabályozása, szerintem a cég felvenne rendes munkavállalóként, de ettől még az egész munkahely irtó tré lenne. Bár tényszerű, hogy azért valamivel jobb.


De annak örülnék, ha elkapnám a vírust (hiszen iroda és minden nap be kell járnunk, a kollégák kezet fognak, ha a folyosón van is maszk, megbeszéléseken már nincs......), akkor akár 2-3 hét jövedelemkiesés..



Most készítettem egy CV-t, amiből kiszedtem a programozós dolgokat, amennyire lehetett és be is adtam pár helyre. Profession-ön.


Van amúgy ötletetek?


Hogyan lehetnék esélyes irodai adminisztrátornak, vagy akár bolti alkalmazottnak?


Talán egy eladó-tanácsadói munka tetszene például műszaki cikkeket áruló üzletben.

2020. okt. 18. 19:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!