Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Regisztráltam a munkanélkülire...

Regisztráltam a munkanélkülire, ha közben találok állást ki kell jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Oktober 1. regisztraltam munkanélkülire, kapok is álláskeresői járadékot, úgy nez ki összejön egy munka, akkor a munkáltató fog kivenni vagy be kell mennem? Illetve addig a napig ameddig nem dolgoztam addig megkapom a járandóságot,ugye?

2020. okt. 20. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki.
2020. okt. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a járandóságot megkapod.

Az első munkában töltött nap előtt érdemes kijelentkezned, DE!

Arra azért nagyon figyelj, hogy az "összejön egy munka" az ne napi bejelentéssel legyen, egyszerűsített foglalkoztatás, mert az bizony nem számít klasszikus munkaviszonynak, annál Neked kell fizetned a TB-t is - ráadásul ha egyszerűsített foglalkoztatás, azaz alkalmi munka, akkor azt regisztrált álláskeresőként is végezheted - akkor nem kell kijelentkezned.


Csak akkor, ha normál munkaviszonnyal dolgozol (próbaidővel).

2020. okt. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve addig a napig ameddig nem dolgoztam addig megkapom a járandóságot,ugye? "


Az attól függ, hány nap álláskeresési támogatásra vagy jogosult. lehet, hogy hamarabb lejár, mint ahogy munkát találsz - max 90 napig adják, ha előtte megfelelő hosszúságú munkaviszonyod volt..

2020. okt. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
60napig kaptam volna de ha jovoheten elkezdek dolgozni akkor 26napot fognak ki fizetni, nem?
2020. okt. 20. 14:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézz utána, barátom 2 hónap után helyezkedett el (ez pár éve volt), de kifizették a 3. hónapot is (az ügyintéző mondta, hogy nem reklámozzák). Ha neked 60 napig jár, akkor 60 napra meg kell kapnod, ha elhelyezkedsz akkor is, neki 90 napig jár,t 60. napnál elhelyezkedett és megkapta a maradékot is.

2020. okt. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

5-ös, de csak a próbaidő lejárta után és csak 80 %-át a fennmaradó összegnek.

És ugye ne felejtsük el, hogy ha megkapta a fennmaradó összeget, akkor jó eséllyel az elkövetkezendő min. 1 évben bármikor munkanélküli lesz, nem kap egy fillért sem, mert nem lesz meg a biztosítotti jogviszony (360 nap)

2020. okt. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet régebben más volt, ő azt mondta, hogy megkapta, még fel is hívta a figyelmét az ügyintéző, hogy ilyen van, mert sokan nem tudnak róla. Amúgy mivel lenne előrébb, ha bentmarad 30 napnyi pénze, akkor azt tegye el, ha egy éven belül munkanélküli lenne és olyan, mintha akkor kapná meg, én biztos nem hagynám bent a rendszerben a pénzem, ami a munkaviszonyom után jár (amúgy is egy vicc a hossz és az összeg is).
2020. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" Amúgy mivel lenne előrébb, ha bentmarad 30 napnyi pénze, akkor azt tegye el, ha egy éven belül munkanélküli lenne és olyan, mintha akkor kapná meg," Hát, ugyebár azért az nem életszerű, hogy valaki kap pluszban - pl. 2 hónap munkanélküliség után- mondjuk 50 ezer ft-ot és azt elteszi egy évre :D Sokkal életszerűbb az, hogy elkölti (nem nehéz) és aztán amikor szükség lenne rá, akkor nincs pénz.

De nekem totál mindegy, ki mit csinál, csak felhívtam a figyelmet rá, hogy akkor 1 évig garantáltan nem lesz ilyen lehetősége (mármint a munkanélküli segélyre).

2020. okt. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De most mond már meg miért jobb az, ha esetleg nem lesz munkanélküli és bent hagyott 1 hónapot? Ha meg munkanélküli lesz előre elkérte, tekintse úgy, mintha nem lenne, tegye el tartalékba. Mivel felnőtt emberekről van szó, úgy gondolnám, hogy nem költi el.
2020. okt. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!