Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miből áll az az információhalm...

Miből áll az az információhalmaz, ami alapján egy multiban eldöntik, felvesznek-e (mérnöki pozícióra)?

Figyelt kérdés

Egyrészt megkapja az önéletrajzot, esetleg motivációs levelet. Telefonon felhív, interjú. Ezen felül milyen más forrásokból szerez még információt, ami kiegészíti az összképet és ami segítségével a döntést meghozták?

Olyan esetben, ahol nincs közös ismerős annál a cégnél, ahova az ember jelentkezik és interjún nem volt szó arról, hogy valamilyen kontaktot, referenciát adjon meg, akit felhívhatnak.


Kizárólag az interjús elbeszélgetés alapján döntenek, vagy sok nyomozást folytatnak még, felhívva előző munkahelyeket, és hasonlók? Esetleg utánanéznek az egyetemen, ott hogyan szerepelt (fiatalabb esetekben)? Hol néznek még utána az embernek? Mennyire gyakori ez?



2020. okt. 20. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A beleegyezésed nélkül nem hívhatják fel a korábbi munkahelyeidet, nem nyomozgatnak, max. megnézik a linkedin profilodat, esetleg a fb-ot.
2020. okt. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem divat ez az utánanézés. CV, interjú és kész.
2020. okt. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Közvetlen ismerősöm pont a hetekben futott bele egy utána nézésbe. Beadta a jelentkezést egy multihoz, elutasították. Van ismerős a HR-en, utána ment a dolognak. Korábbi munkahelyet felkeresték, és nem volt kifejezetten pozitív a vélemény. Nyilván, nem ezt írták az elutasítást közlő e-mailben.
2020. okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
#1, mint a huzat úgy felhívják a régi munkahelyeket.... én is hallottam már vissza
2020. okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A magyar cégeket nem ismerem, de az összes amerikai multi felhívja a jelenlegi munkahelyedet. Ez több ismerősnek is okozott elég kellemetlen beszélgetéseket még a felmondásuk előtt.


Ezzel együtt az elsődleges az interjú, a többi helyen csak red flageket keresnek, pl. hazugságot a CV-ben, vagy elmebeteg posztokat Facebookon. (Mindkettőre tudok példát.)

2020. okt. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én multitól jöttem el, ott a kilépő papírokon azt nyilatkozták, hogy ha referencia miatt valaki keresi őket, csak azt adják ki, hogy valóban náluk dolgoztam ettől-eddig, nem mondhatnak el más információt az ott végzett munkámról.
2020. okt. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az utolsó is írja, nálam meg akkor se adtak semmilyen információt rólam a következő munkáltatónak, amikor én engedélyeztem. A volt főnök azt mondta, hogy ő még nagyon jófej volt, mert megerősítette, hogy ettől addig ott dolgoztam, de egyébként senkiről semmit nem mondanak, tök mindegy, hogy engedélyezi-e az illető vagy sem.

A multiknál engedély nélkül nem (vagy még azzal sem néhol) adnak ki információt. A kisebb cégeknél persze azt csinálnak, amit akarnak.

2020. okt. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát pedig én a fejvadásztól hallottam vissza, hogy a volt multid munkahelyemen a főnököm főnöke, mit mondott rólam
2020. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!