Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme egyetemen CAD/CAM...

Van értelme egyetemen CAD/CAM mérnökinformatikusnak tanulni, vagy a munkaerőpiacról kiszorítják Őket az OKJ-s CAD/CAM “informatikusok”?

Figyelt kérdés

2020. okt. 22. 21:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
70%

Miért szorítanák ki édes istenem. Egy OKJ-s technikus közelébe nem ér az egyetemet végzett mérnöknek. Nem véletlen csak az egyik felsőoktatás.

De menj el OKJ-ra ha annyira akarod, nekem aztán teljesen mindegy.

2020. okt. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem ez a dilemmám, hogy OKJ-ra menjek vagy sem...

Nem tudom ezt honnan szedted.

De nem akarok egy piacképtelen diplomát...


OKJ-n amúgy azért “informatikus”, mert ilyen semmit nem érő dolgokat tanítanak nekik, informatikából, amivel kb. egy rendszergazda szintig elérnek...

De egy OKJ-s diák azt mondta, hogy ez elég ahhoz, hogy sok esetben ne hívjanak pl. valódi informatikust.

2020. okt. 24. 11:12
 13/14 anonim ***** válasza:
De ha meg ez gépészmérnökin egy szakirány, akkor a végzettséged gépészmérnök lesz, amit sok mindennek mondanék, de piacképtelennek semmiképp. Az, hogy konkrétan milyen szakirányon végeztél, a lőtéri beszart kutyát nem fogja érdekelni, gépészmérnök vagy, csá. Valószínű, hogy úgysem egész pontosan azon a területen fogsz dolgozni, amilyen szakirányt végeztél, arról nem is beszélve, hogy a diploma az maximum egy belépő, de a tényleges tudást majd úgyis az iparban szerzed meg.
2020. okt. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát mint mondtam szerintem az okj többet ér mint a diploma. Én is mérnöknek tanultam egyetemen utána elmentem tanfolyamra ahol sokkal de sokkal többet tanultunk. De te tudod..
2020. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!