Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Visszataszító munkahelyen az...

Visszataszító munkahelyen az "ember" szó a "kolléga" szó helyett?

Figyelt kérdés

pl. holnap 3 emberrel több jön be dolgozni, nincs elég ember az osztályon, 10 ember jelentkezett az oktatásra, stb.

Nagyon visszataszító a munkahelyen ilyet hallani, pedig nem 4 műszakos munkáról van szó. Ok, nyilván van, aki kollégázik, de ez a kevesebb.


2020. okt. 24. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs benne semmi visszataszító. Ember/kolléga, ugyanarra vonatkozik.
2020. okt. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ezzel a világon semmi gond nincs. A kollegina jobban idegesít.
2020. okt. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sértő nincs benne, nem jelent semmi olyat, hogy ők nem számítanak munkatársnak. A kollégàk is emberek, az ember pedig nem egy pejoratív "jelző".


Illetve, aki meg esetleg a kolléga szó zavarna.


Vilag életemben úgy tituláltam a munkatársaimat, hogy kollégák/kolleginák/kolléganők, pedig semmi bajom nincs velük. :) Semmi lekezelő sincs benne, ahogy az "ember" szóban sem.

2020. okt. 25. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk azt használják hogy pl 4 fö, vagy négyen jönnek (pályázati) oktatásra, vagy uj dolgozo, kérjük bejelenteni, kevesen vannak az osztályon, nincs meg a létszàm, stb


Több év alatt egyszer sem hallottam az ember szót

2020. okt. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*fuvarosoknàl hallok inkabb olyat hogy viszem vagy hozom az embereket. Kisvallalkozonal is pl ki kell fizetnem az embereket
2020. okt. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

én sértőnek találom, olyan ledegradálónak. Én az "ember" szót akkor használom, ha vkit látok messzebb, buszon, túloldalon és vmiért megemlítem, ott, annál az embernél. Annak az embernek milyen szép akármilyen van, stb.

Munkahelyen közelebb vagyunk egymáshoz, közelebbi kapcsolat van, min. annyi, hogy egy helyen dolgozunk, egy helyen vagyunk.

A kolleginát viccesnek tartom, én mindig kollégát vagy kolléganőt mondok, sosem emberezek munkahelyen.

2020. okt. 25. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!