Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha volt ilyen kollégád hogyan...

Ha volt ilyen kollégád hogyan kezelted őket? Hogy lehet ilyen kollégákkal megfelelően bánni?

Figyelt kérdés

Már 2x szívtam meg olyan kollégákkal, akik vezetői pozícióra hajtottak és ezért rengeteget túlóráztak, hogy felfigyeljenek rájuk és boldog-boldogtalant eszkaláltak mindennel, hogy így is építsék a bizalmat a felettesekkel és kiiktassák a riválisokat.


Egy munkahelyről többek között egy ilyen kolléganő miatt mentem el, aki kiidegelt és éjjelente meg hétvégente is munkával zaklatott a főnökömet pedig kirugatta. Most meg egy másik munkahelyen a koronavírus előtt egy kolléga benyúlt előlem munkákat és a jutalékot is utána, mert neki nagyon meg kellett mutatnia az előléptetési miatt és amikor ezt eszkaláltam annyi fát tett alám hogy amikor bejött ez a vírusos szitu engem küldtek el. Őszintén, mit lehet csinálni ezekkel a történő, karrierista emberekkel, akik mindenre hajlandóak egy promócióért? Tipikus multikatonákról beszélünk, akik lehúztak pár évet egy ilyen darálógépben, rengeteget szivatták őket ezalatt és jól eltanulták ezt is a munka mellett. Aztán ha megüresedik felettük a pozíció nekiállnak minden korábban ellenük bevételt taktikát alkalmazni másokon, hogy Meg csinálják a szerencséjüket...



2020. máj. 9. 22:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Pontosan ilyen helyről és emiatt jöttem el az utolsó cégemtol. Semmit nem tudsz tenni, az ilyet ott kell hagyni és a sors majd szépen lerendezi őket. Nálunk is óriási volt a fluktuáció 2 ilyen kolléganő miatt. Minden normális ember elment, vagy kimartak onnan.
2020. máj. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak a végén én szívom meg, hogy túl job hopper a profilom, hogy többször is beleszaladtam ebbe. Meg nyilván én is rosszul kezelem ezt a jelek szerint, de ignorálni nem lehet sajnos őket, mert az egyik tényleg a zaklatás határát súrolta, a másik pedig pénzel is megkárosított.
2020. máj. 9. 23:08
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Semmit nem tudsz tenni szerintem, mint hogy lelepsz, itt a kovetkezetes peldaerteku munkad sem segit. Probalj olyan helyre bejutni ahol annyi munka van hogy nem ernek ra egas ellen askalodni a kollegak, a mi cegunk szerintem ilyen de valoszinu ebbol van kevesebb, mert a legtobb helyrol csak rosszabbakat hall az ember.
2020. máj. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Ezt nem nagyon lehet kezelni. Egyszerűen jobb vagyok náluk.
2020. máj. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%
Mondjuk úgy, hogy nem adsz támadási felületet...
2020. máj. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Tehát az a problémád, hogy egyesek jobban dolgoznak, és nem őket rúgják ki melóhelyről hanem téged?


Hát, talán rendesen kellene dolgozni...

2020. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
83%
A világ régen is hasonlóan működött, mindig voltak törtető egyének. Sajnos ez manapság hatványozottan jelentkezik és sokszor rosszindulattal is párosul. Nagyon nehéz egy jó helyet találni, ahol összetartás van és nem egymás eltaposása, ellehetetlenítése. Erre nem nagyon van megoldás. Sajnos lépni kell. Igen ám, de hova? Máshol is ez megy.
2020. máj. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6: Nem végeztem rosszul a munkám, sokat letettem az asztalra mindkét előző cégemben és túlóráztam is a józan paraszti ész határain belül ha kellett. Az előző cégemnél emelést is ajánlottak, de eljöttem nem sokkal utána, mert idegileg kicsinált a kolléganőm, ahogy mellettem még 8 másik kollégát is. Itt az volt a bajom, hogy tűrtem és diplomatikusan kerültem a konfliktust és emiatt inkább eljöttem onnan.


A másik helyen ezt nem engedhettem meg magamnak, mert anyagilag megkárosított a kolléga, őt eszkaláltam és amikor ezt megtudta egyből ment a magasabb szintű vezetőknek szidni engem, aztán mikor jött a vírus és egyből beleestem a leépítésbe... Mindenki munkájában lehet hibát találni, de elég sok ilyet láttam már, hogy azt mondjam szinte minden ilyen cégnél van egy ilyen, és nyilván van, aki megfelelően kezelni ezeket az embereket, én meg nem. Azért vagyok kíváncsi, hogy más hogy tudta megoldani, ha voltak ilyen kollégáik, akik állandóan a munkán pörögtek, este, éjjel, hétvégén, ünnepnapokon is munkával zaklatták őket és a hátuk mögött minden hibájukba belekötöttek?

2020. máj. 12. 17:07
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

Szociopaták

sajnos mindenhol van belőlük...

2020. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
79%
Szerintem ezt nem lehet kezelni. Az a baj, hogy nem lehet mit csinálni. Az ilyen kollégák nem fognak megváltozni. Kizárólag te tudnál változni. De miért neked kéne változnod, amikor te tisztességes vagy és jól dolgozol és nem taposol.
2020. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!