Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon csak Budapesten...

Magyarországon csak Budapesten lehet jól keresni, vidéken nem?

Figyelt kérdés

Az összes nagy multi Budapesten van, Morgan Stanley, Big4, SSC-k.

Vidéken meg nincs semmi, max szakmunkásként lehetne jól keresni..



2020. okt. 24. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Van néhány videki cég, ami budapestihez közeli bért fizet (bár a megélhetési költségek is szinte azonosak a budapestivel). Például gépészmérnöknek az Audiban (Győr), de igen kihasználják a cégek, hogy kevesebb állásra tudnak versenyeztetni arányaiban több végzettet.
2020. okt. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Kb az összes távmunkában végezhető pozíciónál irreleváns, hogy hol laksz. Én Miskolcról dolgozom nürnbergi cégnek nettó 4700 euróért. Ha Pesten laknék, akkor sem kapnék többet ugyanezért a munkáért.
2020. okt. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát, de nem lehet minden diplomával távmunkában elhelyezkedni.. Ez is leginkább csak az IT-seknek megy.

Meg én nem dolgoznék távmunkában, nem akarok egész nap otthon ülni. Szükségem van arra, hogy bemenjek a munkahelyre

2020. okt. 25. 00:05
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Az osszes nagy es jol multi olyan helyre koltozott, aminek van infrastrukturaja, kozlekedese, van megfelelo szamu kepzett munkavallaloja. Mivel az orszagon beluli kozlekedes olyan amilyen (vizfeju es csillagpontos), a lakossag eloszlasa szinten olyan amilyen (vizfeju), nyilvan Budapestre jonnek. Kiskunhalasra minek menjen, nincs ott semmi, se munkaero, se kozlekedes, se infrastruktura.
2020. okt. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*jol fizeto
2020. okt. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Szeged, Pécs, Debrecen - itt is vannak jócskán SSCk. De ha nem akarsz távmunkában dolgozni, nem értem, minek neked ezek a cégek, a vírus óta a többség otthon van.
2020. okt. 25. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Nagyrészt Budapest a király ilyen terén. Van még pár speciális város ami bizonyos szektorai miatt még menő. Pl: Győr Audi, Kecskemét Merci. Aztán ott van még a nyugati határszél ha ausztriai ingázás a cél. ( igaz, hogy betanított munkával egyre nehezebb kijutni, de szakmával még továbbra is egyszerű ). Aztán nagyjából ennyi. Lehet itt falusi csokozni meg a falvakat agyon támogatni de amelyek 5 ezer fő alattiak és esetleg nem ilyen tulajdonságú ( amiket felsoroltam ) nagyobb városok közelében vannak azoknak vége. Én is innét menekülők el. Ha nincs munka akkor nincs semmi. Ahol meg 1-2 munkáltató van azok meg kihasználják ezt, és aprókèrt dolgoztatják a fél falut. A vidéknek annyi, kár szépíteni. Vidékikènt mondom.
2020. okt. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
Oké, hogy itt vannak a nagy multik, SSC-k, de ezekhez nagyon nehéz bekerülni, a maradék 99% ugyanolyan trágya körülmények között dolgozik, mint vidéken.
2020. okt. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De vidéken az élet is olcsóbb. Nem a boltban a kenyér, hanem pl a szolgáltatások, fodrász, edzőterem olcsóbbak. Vagy az ingatlanok is olcsóbbak, ha arra gyűjtesz.
2020. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jobb lett volna szakmát tanulni, diplomával nem tudok falun elhelyezkedni..
2020. okt. 25. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!