Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hallgassak apámra vagy sem?('v...

Hallgassak apámra vagy sem?('vállalkozásának' továbbvitele vagy tanulás)

Figyelt kérdés

Nagyon erősködik hogy ne csináljam azt amit ő mert nagyon nehéz és sokkal könnyebb dolgom lenne ha tanulnék valamit és elmennék Budapestre dolgozni.

Viszon bennem meg az van hogy nem tántorít el a nehéz munka illetve a lakás is amit megtudott venni Budapesten a vállalkozásából van, alkalmazottként nem igazán látom elérhetőnek meg leginkább az hogy mindenképpen magamnak szeretnék dolgozni és nem másnak.


A vállalkozás talán nem is a legmegfelelőbb szó mert méhészetről van szó amit egyedül csinál alkalmazottak nélkül és valóban rengeteget dolgozik vele (218 kaptár) és a mézet értékesíti, volt pár jó éve és akkor nagyon sokat hozott de eléggé kiszámíthatatlan mert sok rossz év is volt.


Tehát hogy járok jobban ha inkább tanulok valamit és elmegyek multihoz vagy hallgatok a megérzésemre és kitanulom úgymond ezt a szakmát és tovább viszem később mert már felszerelésre tudásra nincs gondom szerintem hatalmas előny amit nem érdemes elvesztegetni.

De másrészről ott van az is hogy Budapesten lenne egy lakásom és lakhatásra nem kellene költenem és akkor alkalmazottként is sokat tudnék megspórolni.


Elég nagy dilema de van időm dönteni



2020. okt. 25. 11:45
A kérdező szavazást indított:
Igen,apám biztos okkal mondja amit mondd
Nem,saját megérzéseimre hallgassak
Egyéb
15 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Inkább a továbbtanulást választanám, a globális klimaválság hatásai miatt én nem merném méhészkedésre alapozni a jövőmet.
2020. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű kérdés, mert semmilyen diploma nem garantál jó megélhetést, viszont arra sincs semmi biztosíték, hogy a méhészetet nem éri valamilyen katasztrófa, vagy hogy mindig el tudod adni a mézet.


Apád mit mond?

2020. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
Ne hallgass apudra.
2020. okt. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Az apád álmaiban az szerepel, azért dolgozik mint a barom, hogy neked ne kelljen falusi gyereknek maradnod, lehetsz igazi pesti menő is, és ehhez ő biztosítja neked a feltételeket. Ez óriási dolog, egy valódi kiugrási lehetőség számodra, és nem csak az apukád szerint! Talán, ha olyasmit tanulnál, amivel a későbbiekben a méhészetetek felvirágoztatásához hozzá tudnál tenni valamit, az neki is tetszene, és akkor mondjuk csak 4 évig lennél távol, de pont azért, hogy biztonsággal vihesd tovább a céget.
2020. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A méhészet nagyrészt szerencse játék. "Meggazdagodni könnyü belőle, megélni müvészet" Tanulj valamit ami érdekel, majd keres egy részmunkaidős állást ami mellet sok szabad időd van, és csináld munka mellet. Az év több mint felében semmit nem lehet a méhészetben csinálni. A világrol is nagyobb képed lesz.
2020. okt. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt mondja hogy méhészet nehéz kenyér(bár megvan az előnye is) és érdemesebb lenne inkább tanulni valamit, mert úgy könnyebb megélni, logikája hogy legrosszabb esetben is találhatok valami munkát Budapesten, míg méhészként faluhoz vagyok kötve és nincs sok lehetőség, drágább a megélhetés olyan értelemben hogy kell autó és munkát nem lehet találni és teljesen méhekre lennék utalva, nem beszélve arról hogy nehéz munka is.


Lényegében a fő érve az hogy lehet nincs akkora potenciál alkalmazotti létben de biztosabb és könnyebb.

2020. okt. 25. 12:19
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Kicsit "hamis dilemmának" látom én ezt:

Nem értem, hogy a mást is tanulni miért zárja ki azt, hogy méhészkedni is tanulj,

ahogy azt sem, hogy miért gondolod, hogy ha nem tanulsz semmit, akkor majd biztos tudsz méhészkedni.


Én a helyedben tanulnék valami mást IS mert egyrészt később nehezebb lesz rá időt szakítani, másrészt ezt a vállalkozást csak úgy tudod továbbvinni, ha a jövőben lesz még mit továbbvinni, azaz az adott ágazat is "egyben marad" és az adott vállalkozás is egyben marad.


Azaz ha most úgy döntesz, hogy nem tanulsz mást, de apukád holnap eladja a vállalkozást valakinek, valamilyen okból(jó ajánlat/megunja) akkor technikailag semmilyen megélhetésed nem marad.


Szerintem ha méhészkedni tervezel/akarsz, akkor tanuld ki azt is, de emellett valami egyéb szakmát is(főleg, hogy több egyéb terület van, aminek ismerete akár a méhészetnek is segíthetne.

2020. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

> míg méhészként faluhoz vagyok kötve és nincs sok lehetőség


Ebben nagyon igaza van.


> lehet nincs akkora potenciál alkalmazotti létben de biztosabb és könnyebb


Szerintem azt is látja, hogy arra sincs semmi garancia, hogy a méhészetet fel tudod fejleszteni olyan szintre, hogy már alkalmazottakat is tudj fizetni. Egyrészt ez eleve talán olyan, amit családi vállalkozásként szoktak csinálni, másrészt pedig nem csak tőled függ, hanem a környezettől (valahová el kell tudni adnod a megtermelt mézet).


Ha van lakásod Pesten, akkor menj fel és tanulj, ne apád kedvéért, hanem magadért. Teljesen más életút vár rád ha falun maradsz.

2020. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Évről évre előjön a téma, hogy a kínai "gyártott" méz bedönti az egész méhész üzletágat, nem csak nálunk.

Attól még, hogy méhészkednél csinálhatsz egy agrár szakirányú diplomát. Egyrészt a méhészethez is jobban értenél. Másrészt, ha nem megy az üzlet, van mihez nyúlni. Arról nem is beszélve, hogy apu mennyire lehet begyepesedve szaktudás terén. Mennyivel lehetne többet kihozni ebből, ha kicsit szakmai ismeretekkel lennél felvértezve

Na meg a világ kicsit megváltozott azóta, mióta megvette azt a pesti lakást.

2020. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Első probléma, hogy a gagyi kínai méznek is teret engednek.


A másik, hogy már a méhek is kezdenek kipusztulni, mert annyira mérgezett már maga a virág is, ahonnan gyűjtik a mézet.


Hobbi szinten jó lehet, de boldog/boldogtalan, akinek tele van már a töke az alkalmazotti léttel, ebben látja a kiutat. Nagy a kínálat, nagy a verseny.

2020. okt. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!