Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyári munka vagy segédmunka(ép...

Gyári munka vagy segédmunka(építkezés)? Melyik lenne a jobb választás egy büfészakom végzett friss diplomásnak?

Figyelt kérdés
Elég jól fizetnek mindkét helyen, 250 nettót is megadnak

2020. okt. 25. 20:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Amelyikhez nagyobb kedved van.
2020. okt. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
A gyári munka sokkal stabilabb és kényelmesebb, mint építkezésen melózni. Persze gyár és gyár közt is nagy különbség van, de gyakran kontrollált hőmérsékletűek, és szinte mindig fedettek. Ellenben az építkezéseken ki vagy téve az időjárásnak. A gyári munka általában gépek alapszintű kezeléséből, és anyagok pakolásából áll, ami fizikailag általában nem túlzottan megterhelő. Persze, ebből is vannak kivételek. Az építkezés viszont fizikailag nagyon is megterhelő, kb. minden esetben.
2020. okt. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Gyári munka 4 műszak is lehet,míg az épitőipar állandó de.
2020. okt. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam itt is ott is igaz csak néhány honapot.

Épitkezésen nyáron meglehet pusztulni, kegyetlen dolog kint lenni egész nap a napon. Fizikailag megerőltető ami nekem nem volt nagy gond legalább jobban aludtam. Előnye az volt, hogy a főnök kedve szerint dolgoztunk. Volt hogy 1,5 órát ültünk ebéden vagy 2 orán keresztül nem csináltnunk semmit. Volt, hogy kemény nap volt nagyon sok melóval aztán amikor mást csináltunk már kevesebb, ha esett nem dolgoztunk sokat. Gödröt ásni, táglát/tetőcserepet adogatni felért egy konditeremmel. Volt izomláz rendesen de nekem ez kifejezetten tetszett kihivás volt. A környezet is talán jobb mint gyárban, lebarnulsz a napon kint vagy a szabad levegőn nem egy elzárt térben ahol a napot sem látod.

Gyárban pedig folyton ugyanazt csinálni egyhelyen állni lefáraszt szellemileg, eléggé agyzsibbasztó, csak az órát bamulod ami nem telik gyorsan de kevésbé piszkos munka. Egyik se jó választás. Ha tudsz egy jó helyet épitőmunkásként lehet azt választanám talán gyorsabban letelik a nap.

2020. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

#5

Vidéken élek, nincsenek multik

2020. okt. 25. 22:13
 6/33 anonim ***** válasza:
Én építőipart választanám.
2020. okt. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Milyen "büfészakos" diplomád van? Ha nem titok.
2020. okt. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Hát inkább gyár, amúgy ezt nem tudtad előre mikor ezt kitanultad? Miért nem képzed gyorsan magad valami érettségire épülő okj-n. Mávnál pl ingyen csinálnak belőled kalauzt csak érettségi kell, 3 hónap alatt, de sok más ilyen van ingyen. Azért lehet nézelődni nem hiszem hogy nincs a közelben város.
2020. okt. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Utolsó, egy kalauz is kb megkapja a bérminimumot. Aztán sokra mennék azzal, ha kalauznak képezném magam...
2020. okt. 26. 09:02
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen a fizikumod. A lefárasztó, nagyon aktív munka egészséges is lehet a hiedelmekkel ellentétben, csak jól kell tudni emelni stb, hogy ne sérülj le. Ahogy írták, felér egy konditeremmel, és bele is lehet edződni. A gyári munka monoton, de sokaknak ez nem gond. Legtöbbször 8 órás műszakok vannak, időnként lehet több is, de kiszámítható. A nagyon nagy baj ezzel a kényszertartásban töltött idő, ami a lehető legegészségtelenebb, de ez elmondható az irodában végzett ülőmunkáról is, szerintem az összes közül ez utóbbi a legegészségtelenebb. (hátat kinyírja, szemet rontja, tüdő összenyomódik, nem tudsz rendesen levegőt venni, órákat töltesz el kb oxigénhiányos állapotban. Ha a gyárban ülni kell, akkor ugyanez, bár ott nagyobb esély van mozgalmasabb munkanapra még monoton meló mellett is).
2020. okt. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!