Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Targoncás vagy villanyszerelő?

KengenAshuraa kérdése:

Targoncás vagy villanyszerelő?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Mivel az OKJ nagy változásokon fog keresztül menni, úgy döntöttem, hogy beruháznék most egyre míg még lehet. A lehetőségeket végig olvasva ez a kettő szakma fogott meg a legjobban. Ti melyiket választanátok és miért?


Persze tudom, hogy az utóbbi jobban keres, de nekem az is szempont, hogy élvezetes legyen a munka.



2020. okt. 26. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

A targoncás egy kb. két hetes képzés, a villanyász meg több hónap.

Ja villanyászhoz még annyit, hogy egy tanfolyam kb arra elég, hogy utána betanított segédmunkásként el tudj menni valami szaki mellé, vagy egy brigádba, ahol esetleg lesz lehetőséged érdemben kitanulni a szakmát. Ahhoz hogy önnállóan szerelhess kell egy rakás hatósági vizsga és továbbképzés úgy tudom. Persze tudjuk, hogy itthon sok mindent meg lehet oldani okosba is.... főleg ha ismerősökön keresztül szerzel munkát.


Mind a két szakmában komoly egészségkárosodásokat lehet szerezni és okozni másoknak, vagy akár halálos balesetet is. Ez nem az évezetről szól.


Ha élvezetes munkát akarsz, akkor menj el óvszer tesztelőnek....

2020. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi szépen a választ. Remélem nem bántottalak meg a kérdésemmel.


Szerintem igenis van olyan villanyszerelő vagy gépkezelő, aki nem utálja a munkáját.


Több évet call centereztem, és úgy érzem elég volt, inkább megpróbálnék valami újat.


Balesetek sajnos valóban előfordulnak, de nem úgy szeretnék hozzáállni a dologhoz, hogy valakinek a halálát okozom.

2020. okt. 26. 18:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Villanyszerelő. Nagyon keveset kell tudnod de jól fizet viszonylag kényelmes meló. Ajánlott
2020. okt. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok, nem bántottál meg.


#3-as válaszon viszont jót röhögtem.

"Nagyon keveset kell tudnod"


Remélem egyszer majd elolvassa ezt egy villanyász aki több éve a szakmában dolgozik és elküldi a fszba ezt a hülyegyereket. 😅

Én nem vagyok villanyreszelő, szóval nem tudom mi az a kevés amit tudni kell. 😁

2020. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Villamosmernoknek tanultam, de 10+ éve építőipari projekteket viszek. Pontosan tudom mit tudnak illetve mit nem a villanyszerelok, ezért is írtam.

Apám aki nem villanyszerelő tud ennyit de haverok, szüleik is.


Nincs nagy elvárás

2020. okt. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ok, akkor elnézést kívánok....

Annyit biztos nem tudnak mint egy villamosmérnök, ezt elismerem.


Hát igen egyébként valamiért 8 osztály a belépési követelmény villanyreszelő képzésen, ennek is biztos meg van az oka....🙂

2020. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem azt amikor a fórumokban valaki villanyszerelésben kér tanácsot és eljárja mindenki azt a táncot, hogy hívj szakembert, ne is próbáld, iszonyú nagy tapasztalatok kellenek, stb.

A villanyszerelés egy betanított meló. A villanyszerelő nem mérnök.

Tudnod kell mit hova köss, hogy oldd meg, milyen technikával, stb.

Nem vagyok villanyszerelő, de mostanában sokat szopok vele a házban. Be akartam húzni egy rohadt réz vezetéket a régi alu helyett, de helyette mindenhol véshetem ki a régi csöveket és tehetek be újat, annyira fos. Mondjuk ezzel pont azt igazoltam, hogy nem feltétlenül élvezetes minden pillanata. Nem is mennék el villanyszerelpnek az tuti.

Kismegszakítókat bekötögetni, összerakni egy szép elosztó szekrényt érdekes és "szép" meló. De pl ez a vésegetés, ez ótvar. Nah meg amikor egy régi gány mester melóját kell takarítanod, noh az még szép.

Pl leszeded a régi elosztó szekrényt és mögötte egy tonna elágazás csatlakozás van. Ki se megy a vezeték a szekrényből, de már kötéseket csináltak rá, akkor lehet anyázni ezerrel.

Szóval szerintem a villanyászoknál sok bosszankodás van, hacsak nem valami "tiszta" helyen dolgozol, ahol mindig nulláról kell kiindulni. Felújítani valamit sokszor ótvar.

Targoncát szerintem könnyebb élvezni, olyan mintha autót vezetnél.

2020. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most járok villanyszerelő képzésre: a csoportban van egy fickó, neki “csak” érettségije van, mindenki másnak valamilyen szakmája is vagy diplomás vagy középfok szinten
2020. okt. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Targoncázni jó. Én szeretek, viszont a vele járó munka, amikor nem úszod meg a kézi pakolást, az lehet kimerítő is. Márpedig mindig lesz valami nagy és nehéz, amit géppel nem lehet megoldani.
2020. okt. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nincsenek átfedésben,és telik rá, és hogyha a targoncás pl tényleg csak két hét , akkor mehetnél el akár mind a kettőre; és akkor ha mondjuk két hét és még fedik egymást, a másik suliban is azt a két hetet be tudnád pótolni, ami az elején kimaradt; tehát akár mehetnél mind a kettőre. De egyébként, ha a targoncázós a következő években is két hetes lesz; és csak egyet választanál, akkkor a villanszerelő; mert ha az rendes okj, akkor az változni fog hosszan elnyúlóra, többévesre a képzés maga. De inkább, ha lehet, mind a kettőt csináld meg, ha van rá lehetőséged; mert mind a kettő jól jöhet; csak ha pl valamelyikből hiányoznál két hetet; mert mondjuk átfedésben lenne, akkor azért egyeztesd le a másik sulival, de egyébként asszem, az órák 70%-án kötelező minimum ott lenni egy okj-n, vagy valahogy így van. Nálunk egy hétvégi okj-n valami ilyesmi volt, hogy minimum 70%-ot kell ottlenni, hogy vizsgázhassunk. De tehát mondom mégegyszer, az szombat+vasárnapi képzés volt.
2020. nov. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!