Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem árulják el a munkált...

Miért nem árulják el a munkáltatók az álláskeresőknek a várható fizetést?

Figyelt kérdés

Álláskeresőként 99%- ban a megpályázott állásokra mikor behívnak egy interjúra nem hajlandók elárulni még csak körülbelül sem a fizetést telefonon. Mindig az a válasz hogy majd személyesen. Nem egy helyen jártam már úgy hogy egyszerűen az első percben kiderült hogy feleslegesen mentem mert a felkínált bér kevés. Ez azért bosszantó mert rengeteg pénzt és időt emészt fel az utazgatás teljesen feleslegesen mert ha a telefonba megmondanák a bérezést megsporolnának nekem egy utat maguknak pedig az időt.

Munkáltató szemszögéből kérdezném mitől félnek? A Navtol esetleg?


2020. okt. 26. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Elárulják, valótlan amit allitasz velem ilyen még sohasem fordult elő.
2020. okt. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Velem rendszeres. Nyilván függ a területtől is. Sofőrként keresgélek illetve hasonló területek mint futár, területi képviselő, kiszállító, áruterítő....
2020. okt. 27. 00:03
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Én azt szoktam mondani a HResnek, hogy van egy minimum, ami alatt interjúra sem megyek el, mondja meg, ilyenformán szervezzünk-e személyes interjút. És volt már olyan cég, aki azt mondta, hogy persze, tárgyaljunk, meg oylan is, aki elköszönt.
2020. okt. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nemcsak a NAV.


Ha nincs előre megadva a bér, jobban lehet kormányozni. Értsd: meglátnak téged személyesen, felmérik ott helyben, hogy mennyire vagy kétségbeesett, a bérben meghúzzák a felsőhatárt fejben és közlik.


Továbbá ott van még az az aspektusa a dolognak, hogy ha hamarabb meglátnád a bért, hogy milyen alacsony, hamarabb elmenne tőle a kedved, mielőtt jelentkezhetnél. Így még adatot is nyer a munkáltató, hogy pontosan milyen emberek jelentkeznek hozzájuk, mi a jelenlegi szint.


#1: nézz jobban körül. Természetesen ezt nem diplomás pozícióknál szokták így csinálni és inkább a magyar kkv szektorra jellemző.

2020. okt. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. okt. 27. 01:02
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor az esetek nagy részében felállnál, és otthagynád őket. Pszichológia az egész. Addig mesélnek a cégről, kedveskednek, stb. amíg felkeltik az érdeklődésedet, egy személyes viszonyt alakítanak ki marketing trükkökkel közted és a cég között, így sokkal kevesebb bérért is odamennél, mintha a száraz tényekről, és a szakmai dolgokról lenne csak szó. Ezért a végén mondják meg, mert amikor már érzel némi viszonyt, nehezebben állsz fel nevetve, hogy ez jó vicc volt barátaim, de nem engem kerestek.
2020. okt. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Többeket meghallgatnak, ők kérik a bérigényedet, és ha olyan a munka hogy válogathatnak a munkaerőből, akkor a legkevesebbet kérőt fogják felvenni...
2020. okt. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Inkább az ár-érték arányban a legjobbat.
2020. okt. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A NAV-tól nem kell félniük, ha nem "okosba" dolgoztatnak (minimálbér bejelentve, a többi meg borítékos péz). Inkább attól tartanak, hogy ha meghallja az álláskereső, milyen nyomorúságos fizetésre számíthat, elmegy a kedve az egésztől és nem is jelentkezik. De így, hogy csak a legvégén derül ki, talán be tudnak húzni a csőbe néhány szerencsétlent.
2020. okt. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!