Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Köteles vagyok jelezni a...

Köteles vagyok jelezni a munkáltatónak, ha tévedésből több fizetést utaltak nekem?

Figyelt kérdés
Majdnem kétszer akkora összegről van szó.
2020. okt. 28. 07:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2020. okt. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Jobban jársz, igen.

Úgy is rájönnek, és legközelebb nem utalnak majd, csak a különbözetet vagy már most visszakérik.


Nem tarthatod meg a pluszt.

2020. okt. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
A kettest még annyival egészítem ki, hoyg ha megtartod, az csalásnak minösül és adott esetben igencsak ráfizetsz, mert többé nem tartanak megbízhatónak.
2020. okt. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Igen!

Köteles vagy visszautalni, csak az esetleges utalási díjra tarthatsz igényt!

2020. okt. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
igen köteles vagy
2020. okt. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Elég szomorú, hogy egyáltalán ez felmerül benned, ez szimpla lopás és még nyoma is van. Nemcsak etikátlan, de még óriási darwindíj is...
2020. okt. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Miből gondoltad azt, hogy akkor megtarthatod a különbözetet? És mit mondanál, ha kiderül - nem tűnt fel, hogy dupla annyi pénzt utaltak? Ez egy olyan dolog, hogy még aznap, vagy első munkanap azonnal jelezni kell vagy a pénzügyön, vagy a főnöknél.
2020. okt. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Polgári Törvénykönyv, jogalap nélküli gazdagodás:


"6:579. § [Jogalap nélküli gazdagodás]


(1) Aki másnak rovására jogalap nélkül jut vagyoni előnyhöz, köteles ezt az előnyt visszatéríteni.

...


32.3.1. Általános jogkövetkezmény

A jogalap nélkül más rovására szerzett vagyoni előnyt a gazdagodó nem tarthatja meg, ugyanakkor ennek visszatérítésére annak a személynek, akinek rovására a gazdagodás történt, joga nyílik."


Összefoglalva: igen, köteles vagy szólni, mert ha nem teszed meg, akkor a munkáltató is visszahívathatja, amikor észrevételezi - de azzzal már sokkal rosszabbul jársz:kkor már tudni fogják, hogy "le akartad nyelni" a pénzt, ami nem vet rád jó fényt.


Végezetül - bár nem valószínű, de akár még az is lehet, hogy valami jutalmat, elmaradt pénzt, stb utaltak és Téged illet az a pénz. Nem kell "sunnyogni", oda kell menni, szólni, ha a Tiéd, akkor örülsz, ha nem, akkor bánkódsz, de legalább látják, hogy becsületes vagy.

2020. okt. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szólni kell. Aztán hogyan legyent megbeszéled a céggel. Vagy visszautalod vagy megtaryod, de a következő utaláskor a különbözetet kapod csak.

Az egyik helyen a hol dolgoztam az egyik melós is így járt, csak hogy neki inkasszó volt a számláján, szóval a többletet egyből be is húzta a bank. Neki pl több hónapon keresztül részletekben vonták a fizujából, mert a következő hónapot 0 forintból kellett volna megoldania.

2020. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
természetesen igen
2020. okt. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!