Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetés nélküli szabadságon...

Fizetés nélküli szabadságon vagyok itthon a gyerekkel, tényleg ha visszamegyek dolgozni, fog nekem erre az időre járni szabadság?

Figyelt kérdés

Januárba lesz 2 éves, megyek vissza dolgozni.

Tegnap hallottam, hogy ki kell majd vennem szabadságokat amik erre az időre estek.

Most akkor úgy kell kiszámolni, hogy 2 évre visszamenőleg?

Mikor megszültem, voltam cseden, most gyeden vagyok.

Valamint, 8 órába dolgoztam eddig, most már csak 6 ba fogok. Akkor a szabadságokra a 8 óra fizetése jár?


2020. okt. 28. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

nem jár a teljes időre, csak a szülési szabadság időtartamára (ami 24 hét, te döntötted el, mikor kezded, a szülést megelőzően négy hét lehet a legkorábbi, amikor kezdődik); illetve ezt követően fél év fizetés nélküli időtartamára.

Szándékosan írom a munkajogi fogalmakat, hiszen ehhez kapcsolódik, nem a pénzbeli és cst ellátásokhoz.

2020. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Úgy érdemes csinálni, hogy kiveszed a szabikat és utána módosíttatod a szerződésed 6 órára.
2020. okt. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. okt. 28. 20:24
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

Ha "előbb írod alá" a 6 órásra a szerződést, mint ahogy kivennéd a szabikat, akkor a részmunkaidős bérezés jár a szabadságra is.


Ha előbb veszed ki a szabikat, és utána időponttól megy a részmunkaidő, akkor 8 órás bérezést kapsz a szabadságra.


Ez most kizárólag ezen múlik, semmi máson.

2020. okt. 29. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Miota vagy fizetes nelkuli szabin?


Csak mert fizetes nelkulire nem jár szabadsag. Munkatarsam nyaron volt 1honapot, csodalkozott is hogy emiatt idoaranyosan 2 napot elvettek.

2020. okt. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
5, azért, mert a gyermek három éves koráig, a szülési szabadság lejártát követően fizetés nélküli szabadság jár a gyermeket gondozónak...
2020. okt. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak hogy az o gyereke ket eves lesz. Vagyis gyeden kene lennie elvileg, utána meg gyesen.



Nem lehet hogy a kerdezo jelenleg gyeden van es azt hiszi a munkáltatónal ez fizetetlen szabadsag? Mert akkor nyilvan jarnak a felhalmozott szabadsagok, hisz a munkaviszonye el.

2020. okt. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7, a gyed egy pénzbeli ellátás, amit az ebtv szabályoz, a gyes-t pedig a cst.

A fiznélküli egy munkajogi fogalom, az Mt szabályozza. Ezek párhuzamosan működnek.


Munkajogilag fizetés nélkülin van, ami alatt gyedet vagy gyest kap.

De megtehené, hogy kéri a fiznélküli megszüntetését, dolgozik és gyedet, gyest kap.

Vag megteheti, hogy három éves korig fiznélkülin marad, az apa kér a gyedet, gyest, ő meg fizeti az eü szolg járulékot...

2020. okt. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, csak az utolso esetben nincsenek felhalmozott szabadsagai a fizetetlen utan, szerintem, de javits ki.


Viszont egy anyanal aki elmegy gyedre majd visszamegy dolgozni neki igen.

2020. okt. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Aki gyedre megy, annak is csak a szülési szabadság idejére és a fiznélküli első hat hónapjára jár. Mt. Nem a teljes időre...
2020. okt. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!