Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdásznak miért várják...

Közgazdásznak miért várják el, hogy tudjon programozni? Tudtommal nem informatikus akartam lenni mikor közgázra jöttem.

Figyelt kérdés
Infó tudás nélkül el sem lehet helyezkedni?

2020. okt. 29. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is közgazdászként végeztem és dolgozok is, de soha senki nem várta el tőlem, hogy tudjak programozni. Nyilván alap számítógépes tudás kell, plusz office ismerete azért elengedhetetlen, de programozni nem általános a közgazdászoknál.
2020. okt. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy csomó álláshirdetésnél oda van írva, hogy programozási nyelvek ismerete
2020. okt. 29. 19:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Attol fugg, mit ertesz programozas alatt. Okonometrikai modellek becslese (=regresszio) R-ben, Pythonban, Stataban stb. elvarhato es nem programozas. Hogy tudj adatokkal dolgozni, az is elvarhato.
2020. okt. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ezeket tanítják egyetemen?
2020. okt. 29. 20:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen szakot ertesz kozgazdasz alatt? Alkalmazott kozgadsag szakon biztosa (es gazdasagelemzon). Uzleti szakokon mint a gazdmen valoszinuleg nem annyira (max par oraban). A lenyeg, hogy hasznos tudas, ha szeretned elsajatitani vannak Cursera stb. online tanfolyamok
2020. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a Python-mánia remélhetőleg lecseng nemsokára. Statisztikai modellezéshez, prediktív analízishez van azért használható szoftver és GUI, ami nem igényli hogy kódolgasson az ember.
2020. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De a munka során programozni kell? Nem erre vannak a programozók? Szerintem programozást nem fognak tanítani az egyetemen
2020. okt. 29. 20:35
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kozgadaszok nem programoznak. Legfeljebb kodolnak. Nem keszitenek felhasznaloi programokat, mobil applikaciokat stb. Maximum statisztikai modellezeshez irnak par sor kodot / hasznalhatnak adatbazisokat stb. Valoszinuleg lesz okonometria nevu targyad az egyetemen (bar nem irtad meg, hogy milyen szakot is ertesz kozgazdasz alatt), es ott lehet szamitogepes gyakorlat.
2020. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ami még szerintem k* fontos az az sql. Én a közgázon nagyon utáltam, alig-alig mentem át a vizsgán, aztán most meg kb nincs olyan nap, hogy össze ne kéne tákolnom valami komplex lekérdezést.
2020. okt. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!