Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatónk olyan szerződés...

Pozsonyi Zoltán kérdése:

A munkáltatónk olyan szerződést kreált, amiben elrejtette, hogy a Magyar piros betűs ünnepeket nem kell neki kifizetni. Tehet ilyet?

Figyelt kérdés

#Ünnepek kifizetése #Rossz munkaszerződés
2020. okt. 29. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
nem
2020. okt. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Én láttam már ilyet. Annyit írtak bele, hogy a havi fizuból 60 ezer forintot arra fizetnek, hogy az ember akkor dolgozik, amikor kell. Incl ünnepnapok és vasárnapok, heti 5 nap.
2020. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
#2 ne zavarjon, hog nem az volt a kérdés, hogy te mit láttál hanem az, hogy törvényes-e.
2020. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
Fixbernel nincs fizetett unnep!
2020. okt. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"Megteheti", ha nem ismeri a törvényeket.


Ettől még a szerződésnek az erre vonatkozó pontja hatálytalan, mivel törvényt sért. Magyarul, ha nem fizeti az ünnepnapokat, ahogy a törvény előírja, akkor tartozik a dolgozójának. Egy munkaügyi ellenőrzés majd észre téríti, hiába írta bele a szerződésbe.


Azt vegyük tudomásul, hogy amit a törvény ír, az a szentírás. Ha attól el lehet térni a két fél megállapodása alapján, akkor erre külön kitér a törvény. Ha kimondottan tilt valamit ("ettől eltérni nem lehet"), akkor az hatálytalan még akkor is, ha beleírták a szerződésbe és mindkét fél aláírta.


A lényeg: KELL NEKI FIZETNIE az ünnepeket is, hiába írta bele.


Fix bérezés esetén nem szokás külön kiemelni az ünnepnapra járó bért, de az attól még fizetve van.

2020. okt. 30. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy az elozo irja, a szerzodes torveny serto pontjai olyanok mint ha ott sem lennenek.
2020. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

Mielőtt meglincselné valaki a munkáltatót, nem ártana néhány részletet tudni. Többek között: hol van a munkavégzés helye, milyen illetékességű a munkáltató, mi is pontosan az az elrejtett rész és a környezete.

Azért elég árulkodó a kérdésben, hogy "a Magyar piros betűs ünnepeket"

2020. okt. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is volt ilyen. Egy részleg fixen 4 műszakos volt a másik meg 0-24/7. Felmondáskor mikor az utolsó fizut utalták, számon kértem a fizetett ünnepet. Benyögte hát én akkor nem dolgoztam mit akarok... Mondtam érdekes, hogy a többi bérpapírom fel van tüntetve, hogy fizetted
2020. okt. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"Mielőtt meglincselné valaki a munkáltatót, nem ártana néhány részletet tudni. Többek között: hol van a munkavégzés helye, milyen illetékességű a munkáltató, mi is pontosan az az elrejtett rész és a környezete.


Azért elég árulkodó a kérdésben, hogy "a Magyar piros betűs ünnepeket""


Gondolom, hogy Magyarországról beszélünk, ezért a magyar törvények vonatkoznak rá, magyar honlapon tették fel a kérdést, és feltételezem, hogy ha mégsem hazánkról beszélünk, akkor csak van annyi esze a kérdezőnek, hogy ezt külön jelzi számunkra. Arról már nem is beszélve, hogy a magyar ünnepeket nem tartják számon külföldön munkajogi szempontból, mint ahogy a külföldi piros betűs ünnepeket sem hazánkban. :)

2020. okt. 31. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

9/9 anonim ma 04:41:

Ne gondold. Nem egyszer futottam bele olyan kérdésbe, ahol oldalakon keresztül válaszoltak a kérdezőnek, aki csak hajtotta, hogy de nem így, hanem úgy, de ez így van, nem úgy ahogy mondjátok, mire végre egy konkrét kérdésre kinyögte, hogy ja, ő határon túli és ott is él.

Simán előfordulhat, hogy valaki nem magyar cég alkalmazásában van és csak kiküldetésben van MO-n, vagy magyar cég alkalmazásában van, de külföldön dolgozik.

2020. okt. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!