Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy már Budapes...

Miért van az, hogy már Budapesten sem keresnek Junior fejlesztőt sem egyetem + 2 év tapasztalat + egy rakás egyéb elvárás nélkül?

Figyelt kérdés

Eddig még csak vidéken volt ez, hogy fejlesztő, programozó informatikusként csak akkor tudtál elhelyezkedni, ha már egy komoly sok éves szakmai utat jártál be. Pályakezdőket sehová sem kerestek, nem tudtál elindulni, ezért lett olyan felkapott Pest.

De most már itt is ez van, Budapesten is. Végignéztem a lehetőségeket, és a legszerényebb elvárás egy Junior fejlesztőtől az:

-felsőfokú informatikai végzettség

-2+ év releváns szakmai tapasztalat

-magabiztos, erős angol

-3 fő és kb. 10 al-technológia erős ismerete


Hogy lehet manapság elindulni Budapesten is már? Miért ilyen gyér a kereslet a pályakezdőkre és a nem-egyetemet végzett IT-sekre?



2020. okt. 30. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem így van valótlant állítasz.
2020. okt. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Mert kezdetben a juniorok csak a pénzt viszik.
2020. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Mivel ez nem igaz, válaszolni sem sok értelme van. Tudni kell, és akkor lesz munkád. Én ezt látom. Egyetem, bootcamp, önképzés, tök mindegy. Amelyik ismerősöm tudta amit csinált, lett melója, dolgozik, amelyik nem az puffogtatja a kifogásokat, ahogy te is. De nem tanul, nem dolgozik. Várja, hogy valaki fogja a kezét és mutassa az utat.
2020. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
#2 rátapintott a lényegre. A kezdő bérek is magasak IT szektorban, ellenben recesszió van. Megéri egy produktívabb, kisebb csapatnak fejenként kicsit többet fizetni, mint sok, kevésbé jól használható emberrel lavírozni
2020. okt. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es: igaz ez kicsi és instabil közepes cégekre. A nagyok most "vásárolnak be", mert van miből és felszívják a jó munkaerőt, és amikor majd újra verseny lesz, náluk lesz az erő. Bizonyos cégszint felett fordított a reakció, érdemes tanulni hozzá, hogy értsd. Most próbálnak olcsóbban felvenni jó munkaerőt, max. a fizetés körüli tárgyalás a nehéz. Hangsúlyozom, JÓT. Ha a munkaerő gyenge, mint sejthetően a kérdező is, az nem kell senkinek, most pláne nem.
2020. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rosszul vagyok a nem egyetemet végzett "it-soktol". Tisztelt persze a szűk kivitelnek. Interjúkon szokott kiderülni: egy BME/ELTE -n végzett embernek több fényévre van a rendszerszintű, big picture tudása egy OKJ-n, vagy Bootcampen vegzetthez képest.


Most válság van. Eddig sem voltunk kifejezetten elégedettek a többi emberrel, de mivel pörgött a piac mindenkit fel kellett venni. Most csak helyre állt a rend és már ebben a szakmában is villantani kell. (Ahogy egyébként bármi más iparágban ezt nem lehetett megcsinálni eddig sem)

2020. okt. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Mindjárt jön a 'Sikertelen' nevű felhasználó, aki majd jól leszid, hogy lenézed az átképzett infósokat.:D
2020. okt. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5: és ez nem pont azt igazolja amit mondtam? Költségérzékeny helyen nem veszik a fel a képzetlent, mert nem lesz produktív. Ahol van tartalék, ott meg könnyebb betárazni kavlifikáltabb munkaerőből (Utóbbi mondjuk válságtól függetlenül is igaz)
2020. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!