Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Idegen nyelvet munkájukhoz...

Idegen nyelvet munkájukhoz használók: befolyásolta a munkátokat a vírushelyzet?

Figyelt kérdés
Főleg olyanoktól kérdezem, akik valamelyik középeurópai nyelvet használják munkájuk során. Vagy szomszédos országok nyelvét.

2020. nov. 1. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Angol, német inkább, mert Nyugat-Európa, Szlovákia és Dél-Korea a fő cspaásirány. És igen, nagyon durván befolyásolja a vírushelyzet. Autóipar. Teljesen meg van bolondulva az egész iparág. Személyes találkozók szinte nullára redukálódtak.
2020. nov. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Idegenforgalom és vendéglátás Nyugat Európában. 3 hónap leállás volt. Majd újra nyitások mérsékelten. Kicsit zavarosba halásztunk, senki nem volt még ilyen helyzetben. Tőkeerős cégek kitartanak, a kicsik kihullottak, vagy most dobják be a törölköző a második hullámmal. Nem egy céget felvásárolt a cégünk idén. Most szezon végén megint csend van, leállt minden, de már a jövő évet is van akik előre láthatólag bezárva töltik, bankokkal mennek tárgyalások, lízingelt eszközök visszaszolgáltatására, stb.


Munakerő igény kevesebb mint a harmadára csökkent, új protokoll szabályzatot kellett efogadtatni az EU-val, gyakorlatilag teszt nyulak voltunk idén nyáron, hogy abba ami ott le van írva, hogyan is üzemeletethető úgy relevánsan, hogy egy 200 fős kapacitású szálloda ne csak 25-50 fő vendégkörrel működjön, veszteséget termelve.


Más kontinensekről a vendégek jó eséllyel jövőre sem fognak tudni jönni. Németek, osztrákok svájciak maradtak. Amerikai és Japán, vagy épp Kínai turistákra épülő divízió 2023-ig leállt.

2020. nov. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én autóipari cégnél kezdtem el dolgozni augusztusban. Már szeptemberben bevezették a maszkhasználatot, leszámítva a saját asztalodat és az étkezdét. Október végétől már csak annak szabad bemennie, aki egy adott munkát nem tud otthonról elvégezni.

A fizetésemelések, bár engem ez még nem érint az első hullám miatt elmaradtak, illetve a bónuszok is. Ha jól tudom mostanában volt már, aki kapott.

2020. nov. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!