Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is úgy látja hogy ebben...

Más is úgy látja hogy ebben az országban kb. azon múlik a sorsod hogy örököltél kaptál e ingatlant jó régióban?

Figyelt kérdés

Azon ismerőseim akik lakáshoz jutottak már fiatalon (főleg a szülők lakásosították fel őket) szárnyalnak, tombolnak, elég jól élnek.


Azok akiknek nincs, meg albérleben vándorcigánykodnak mint én is, többnyire reménytelenül, jövőkép nélkül.


2020. nov. 4. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

10 év alatt össze lehet kaparni egy önerőt, utána pedig 20 évig fizetni a lakáshitelt, én ilyen helyzetben vagyok


igen, ez nem jó, de ilyen az élet, vagy keseregsz rajta, vagy elfogadod, van akinek még ennyi sem jutott


akinek nem kell ingatlanra költenie, az be tudja utazni a világot, mindig új ruhákat venni, stb.


akinek meg ingatlant kell előbb venni, az nem


nincs ebben semmi reménytelenség, csak el kell fogadni a sorsunkat

2020. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Nem csaktelatod így
2020. nov. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem. Én 22-28 éves korom között összespóroltam a lakásra való önerőt. (Nem, nem minimálbérből.) Azóta is többször kiváltottam a hitelemet még olcsóbbra, hogy csökkenjen a törlesztő (és az egész tartozás) és előtörlesztettem jó párszor. És nem csak erre megy el minden pénzem. Szerényen, de "élni" is tudok.
2020. nov. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Részben igazad van. Én 2015-ben vettem Pesten egy lakást, felében szülői segítséggel, az akkori ára már elment volna lakásbérlésre ennyi év alatt, miközben jelenleg tripláját éri, eközben sok olyan hozzám hasonló korú munkatársam az ingatlan áremelkedések miatt hiába gyűjtött, csak távolodott az önerőtől is, miközben fizették az albérletet. Pedig nem keresnek rosszul.
2020. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

19 vagyok, jövőre megyek egyetemre, addig lenyomok egy 7 hónapos OKJ-t.

Nem vagyunk gazdagok, de nem is szegények (egy főre jutó bevétel kb 130-150.000 Ft havonta), nem tudnak nekem lakást venni (nem is várnám el), viszont összeteszem a két kezem, hogy itt lakhatok amíg akarok. Egyetem után (tervezettek szerint 22-23 éves korban) még itt tervezek maradni pár évig, hogy pályakezdőként normálisan el tudjak helyezkedni, ezáltal 27-28 évesen biztos jövedelemmel és elég spórolt pénzzel vághassak neki a világnak.


Ezt csak azért mondom el, mert mint látjátok, nem minden az öröklésen múlik, ha a szülők nem raknak ki otthonról 18-20 évesen (egyik haveromat középsuli után azonnal külföldre küldte a már egyedül élő, 1-1.5 millió közt kereső anyja), és mész továbbtanulni jó szakra, akkor konkrétan mindegy, hogy mi mást kapsz. Nem mondom, nekem is jó lenne ha vennének a seggem alá egy házat, esetleg fizetnék a továbbtanulásomat is, de ez van, ezzel a helyzettel kell ügyeskedni.

2020. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5.

Ilyeneket ne írj, hogy optimista vagy, örülsz annak amid van, meg terveid vannak, meg lehet kicsit összehúzod magad, mert kegyetlenül le leszel pontozva.

2020. nov. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem nagyon érdekel a pontozás, csak szerettem volna megosztani az én látásmódomat. Szerintem én szerencsés helyzetben vagyok, nyilván nem mindenki mondhatja el magáról ezt.


Mellesleg gimiben végig rossz tanuló voltam, 11-edikben 1, 12-edikben 3 tantárgyból húztak meg, pótvizsgára felkészültem, átmentem. Érettségit viszont azt gondolom jól megírtam (töri mondjuk picit necces :D), de nekem a szóbeli az erősségem, olyan hitelesen tudom előadni magam arról is, amihez semmi közöm, hogy 11-edikben az informatika szóbelire semmit nem tanultam, a tételről csak kis fogalmam volt, hogy mi is az, de olyan hitelesen mondtam a dolgokat, hogy 1 pontot veszítettem a 30-ból.


Ezt csak azért mondom, hogy ha esetleg valaki pont érettségi előtt áll, és fél attól, hogy az eddigi tanulmányai miatt nehezebb lesz az élete, az tudja meg, hogy nem így van. Mindig van fény az alagút végén. :)

2020. nov. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű. Bp-en lakom, minden munkahelyemen (kiv. az első 2 évet) legalább az aktuális minimálbér háromszorosát megkerestem így vagy úgy, de ugye élni, szórakozni, utazgatni is kell, tehát sose lett volna saját lakásom ha faterék nem adnak rá pénzt. Így tudtam venni még 2014-ben egy kis lakást a 14. kerületben. Durván 25-30 M-t ér, anno 11-ért vettem.


Azt vallom, hogy aki kefélni / szülni tud az viselje a következményeit is, legalább annyira, hogy vesz a kölöknek 20-25 éves korára egy lakást.

2020. nov. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!