Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 600ezer Ft-ból albérlet...

Nettó 600ezer Ft-ból albérlet vagy a lakáshitel a jobb? Kíváncsi vagyok a véleményekre, tapasztalatokra. A munka hosszútávú és biztos. Olyan tudást ad amivel könnyen találnék máshol is.(de egyáltalán nem szeretnék)

Figyelt kérdés
Igazából a lakáshitel felé hajlok.

2020. nov. 5. 17:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azért nem ilyen egyszerű, természetesen lakáshitel mindig jobb mint albérletet fizetni, de ha olcsó albit fizetsz, akkor is jó esetben 400at eltudsz rakni, pár év alatt olyan házhoz lesz önerőd, amihez nem kell hitelse majdnem, vagy csak alacsony törlesztős. Igényektől függ."


Hogy lehet 600 ezerből 400 ezret félretenni albérlet mellett?


Komolyan kérdezem, mert lehet valamit nagyon rosszul csinálok :D

2020. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%
11-es: úgy, hogy nagyon összehúzod a gatyaszíjat, nem jársz el sehova, nem veszel magadnak semmit, csak a lakbért, rezsit és a kaját fizeted.
2020. nov. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Egy normális albérlet 130ezer plusz a rezsi 25-30ezer. 40ezer Ft-ból te egy hónapra nem veszel kaját, háztartási dolgokat (sampon, wc papír, mosószer, öblítő, stb.) és ha kell gyógyszert, orvost és cipőt, ruhát igen is kell venni.
2020. nov. 8. 06:44
 14/17 anonim válasza:
100%

Ha nagyon sokat akarsz spórolni, akkor szobát is bérelhetsz, ami máris csak 70-80 ezer + rezsi. És ezen kívül a ruházaton, kaján is lehet spórolni, ha szakadt helyett nem újat veszel, hanem megvarrod, ha nem rendelsz kaját meg éttermezel, hanem otthon főzöl. Tapasztalatból mondom, én így kezdtem, igaz, én nem 600 ezer nettót kerestem, hanem jóval kevesebbet, mégis sikerült azért félretennem. :)

Amúgy a válaszom nem a kérdezőnek szólt, hanem a 11-es válaszolónak. Ha az ember kicsit elengedi a kényelmet meg a márkás, szükségesnek tartott, de amúgy felesleges dolgokat, rohadt sok pénz marad a zsebében. Persze nem muszáj ezt az életmódot követni, ha nem vagy rákényszerülve... :)

2020. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hát én biztos nem szobáznék
2020. nov. 8. 14:06
 16/17 anonim válasza:
Mostmár én se, de már nem is kényszerülök rá szerencsére :)
2020. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én azért fizetek albérletet, mert ami nagyon tetszik, annyi pénzem nincs (70-80 milla), viszont az albérletet simán kifizetem. Amire van pénzem, abból befektetésre vettem lakást, viszont ott nem laknék.
2021. máj. 4. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!