Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A (legalább) inflációkövető...

A (legalább) inflációkövető béremelés nem egy olyan szigorú minimum, amit minden munkahelynek illenék teljesítenie?

Figyelt kérdés
Ha valahol még ezt sem adják meg (vagyis semmit se adnak, nulla emelés van évről évre) ott nettó hülyének nézik az embert, arra hajtanak hogy „kedve legyen” elmenni vagy miért állnak így hozzá?
2020. nov. 6. 16:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Az alapítványi iskolában az is nagy szám, ha egyáltalán van fizetés.
2020. nov. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%
Másképp fogalmazok. Egyáltalán nem kötelező béremelést adnia a cégnek, ha a fizetés felülmúlja a mindenkori minimálbért. Például idén ha 220 bruttód van akkor nem kapsz fizetésemelést 2021-ben.
2020. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Teljesen irreális az elvárásod, nem tudom mit képzelsz magadról.
2020. nov. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én tőled bazzeg belépőt is szednék. De nem csak a munkahelyeden, itt is.
2020. nov. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Jelenleg negyedik munkahelyemen dolgozok diplomaszerzés óta, ebből egy volt, ahol egy évnél kevesebbet voltam, az nem játszik. Nos, a másik három közül kettőnél egyáltalán nem volt éves béremelés, az egyik egy kis cég volt, a másik egy nagy amerikai multi. Utóbbinál szimplán arra játszottak, hogy IT területen úgyis nagy a fluktuáció, amúgy is nehéz lenne ott tartani az embereket, inkább fizettek induláskor viszonylag jól, így mindig találtak embert, aztán nem emeltek, így átlagosan 1.5 év volt a cserélődés. Én mondjuk 2.5 év után léptem le.


Nem köteles a cég emelni, nincs is olyan, hogy illik, de nyilván így elértéktelenedik a fizetésed, ezért neked lesz érdemes lelépned. Illetve bérfeszültséget is keltenek cégen belül, amennyiben az ott dolgozok megsejtik, hogy az új emberek többet kapnak.

2020. nov. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

" amennyiben az ott dolgozok megsejtik, hogy az új emberek többet kapnak."


Na ez az egy, amit ITT garantáltan nem kell félni!

Nem kapnak azok se többet egy petákkal se.

2020. nov. 7. 07:39
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy a rinyálás helyett miért nem keresel magadnak egy másik munkahelyet. Ha nem tetszik a fizetés akkor keress magadnak olyan állást ahol meg vagy elégedve.


Elhiszem, hogy jól esik itt hisztizni, hogy nem kapsz emelést, de ettől még nem változik a helyzet.

2020. nov. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Azért nem keres másik munkahelyet, mert 40 évesen, három diplomával (ebből egy MSc) sehová nem kell, még a Tescoba árufeltöltőnek sem. Mehet "a közmunkába a semmibe".

Pontosabban: mehetne ő máshová, vannak gyárak is a környéken, csak ott dolgoznia is kellene, nem lenne elég, hogy hétfőtől péntekig 8-tól 4-ig veri a bránert, közben meg hőbörög, hogy milyen rossz neki a munkahelyén.

2020. nov. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Pár helyi faskónak látom sikerült feltalálnia Schrödinger cigányát, aki ugyan nem dolgozik, de ha magasabb lenne a munkabére, akkor még szaporább lenne. Szomorú lehet a náci lét.
2020. nov. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
48%

"vannak gyárak is a környéken, c


Oda SOHA. inkább a halál.

2020. nov. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!