Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kérik ezeket és ez mire jó?

Miért kérik ezeket és ez mire jó?

Figyelt kérdés

Rengeteg embertől hallom, hogy a motivációs leveleket szinte soha el sem olvassák, akkor mégis minek kérik?

Ahova nincs kiírva, oda nem szoktam azt is küldeni, de sokszor ki van emelve, hogy motivációs levél. Aztán írok egy jót, dolgozok rajta, hogy rendes legyen, jó képet mutasson rólam, majd kiderül hogy el sem olvassák?!

Ez most ilyen szándékos szopatás a munkaadók részéről?! Nekem ebből már annyira elegem van. Nincs jobb dolguk, de most komolyan?

Amúgy én már akkor kiábrándultam ezekből a felszínes megjátszott körökből, mikor az egyik előző munkahelyemen ott előttem az irodában kezdték el kifigurázni a jelentkezőket. Én is frissen kerültem oda és egyáltalán nem zavartatták magukat, bármi alapján simán kiröhögték az illetőt (fotó, önéletrajzba írt információ stb). Mondanom sem kell, nem sokáig dolgoztam ott, nem szeretem az ilyen embereket. Ez miért jó a munkaadóknak? Nálam ez a primitív, proli kategória és ezek vezetnek vállalkozásokat meg ezek dolgoznak vezetői pozíciókban, akik így viselkednek. Képzelem mennyire kifigurázták volna a jelentkezőket, ha még motivációs levelet is küldenek.



2020. nov. 10. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Én nem szoktam írni, kb 10 éve volt ez utoljára divat.
2020. nov. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ahhoz képest most is ki van írva nagyon sok álláshoz, hogy jelentkezés önéletrajzzal és motivációs levéllel. Sőt olyat is láttam már, hogy hangsúlyozták, hogy kell, máskülönben meg sem nézik a jelentkezést, ha az nincs csatolva.
2020. nov. 10. 08:30
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

"Rengeteg embertől hallom, hogy a motivációs leveleket szinte soha el sem olvassák" Gondolom az a rengeteg ember mind szakértő, HR-es, menedzser, stb.... Te mindent elhiszel amit rengeteg ismeretlen embertől hallasz/olvasol?

Ha kérik, akkor elolvassák.

2020. nov. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Elég sokat interjúztattam mindenféle pozícióra vezetőként, elhiheted, hogy ahol kérnek a munkáltatók motivációs levelet, ott el is olvassák. Kivéve, ha már maga a cv vagy a jelentkezés valamelyik más aspektusa miatt teljesen felejthető a jelentkezés (például nem megfelelő munkavízum vagy nulla perc releváns tapasztalat egy szenior pozícióba).
2020. nov. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

A második részhez. A HR nálunk nem éppen a magasan kvalifikált, szociálisan érzékeny egyének gyűjtőhelye, hanem többnyire a másra nem jó, de kell egy diploma, hogy irodában dolgozhasson pitsák gyűjtőhelye. Úgy am bloc nincs az országban kultúrája a hr-nek, szakszervezetiségnek stb-nek. Ezért az ilyen proli, primitív, buta emberek kerülhetnek oda, akik képesek másokat a hátuk mögött kiröhögni így.

Az első részhez. Ahol kvalifikált pozícióra keresnek, ott el is olvassák, nyugodt lehetsz. Ha ilyen adminisztrátori szint és kérnek, akkor lásd fent, a hozzá nem értő okost próbál játszani. Max. annyi értelme lehet, hogy rápillanatak, átfutják, hogy tudsz-e értelmesen (formailag, nyelvtanulag, stb.) pár sort összekalapálni.

Sokan el sem tudják képzelni manapság mennyire nem megy ez a többségnek.

2020. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Egy motivációs levél azért elég jól prezentálja az íráskészséged. + ott megtudsz magyarázni dolgokat, amikben az önéletrajzban nincs lehetőséged, érvelni stb. Alap dolog, ezért nem említik meg külön, hogy kell-e.
2020. nov. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a cégek és a meghirdetett pozíciók is nagyon sok félék. van állás, amire kevesen jelentkeznek, fontos, hogy megfelelő legyen a jelentkező és ott jobban odafigyelnek. vannak alacsonyabb szintű pozíciók, ahol meg kevésbé kiélezett a jelentősége, hogy kit vesznek fel, viszont rengetegen jelentkeznek, így extrém nehéz volna mindenkinek minden mondatát elolvasni (mondjuk ilyen helyre felesleges kérni is a motivációs levelet).

na meg a HR-esek se mindenhol a legjobbak. csomóan megszokások, régi sablonok alapján dolgoznak.


ez szerintem egy nagyon jó beszélgetés egy fejvadásszal a munkaerő piacról, álláskeresésről, HR-esekről és többek közt a motivációs levél is szóba kerül benne:

https://www.youtube.com/watch?v=Aele-2KhIWs

2020. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!