Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Éptőipari munkákra (bukolás,...

Éptőipari munkákra (bukolás, betonozás) adhatok ki számlát a számlázz.hu oldalon?

Figyelt kérdés
Már csak azért kérdem, mert olyan sok a maszek. munka gondolom lenne. Szóval nem értem, hogy miért nem váltják ki a KATA-t akkor. vagy van valami bökkenő? nehéz lenne kiadni amúgy? vállalkozóim már van, és számlázz-ra is bevagyok regisztrálva. Csak nem épitoipari munkákkal tevékenykedem egyenlőre.
2020. nov. 11. 08:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Végzettségköteles. Ha nincs róla papír vagy alkalmazott akinek papírja van, akkor nem lehet. Ha van papír, akkor építőipari kamreg, aztán lehet is csinálni.
2020. nov. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nekem van vegzettsegem hozza.:D és persze már regisztráltam is az ipari kamaraban. Vagy van kulon epitoipari kamara is? nekem nem remlik mikor a konyvelovel online csinaltuk a vallalkozoit barmit is kerdezett volna. tok nyugodtan bepipalhatod mivel foglalkozol online. szoval tuti lenne ennek egy szakmai kovetelmenye?
2020. nov. 11. 08:33
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Majd be kell menned a kormanyhivatalba bemutatni a végzettséget igazoló bizonyítványokat... ;-)
2020. nov. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bemenni, online is lehet. Plusz már nen a kormányhivatal hatásköre.

Amúgy igen, van külön építőipari kamara is, ahol tevékenységhez kötött kötelező regisztráció van, egyszeri ötezres díjért.

2020. nov. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
szerintem azt már befizettem. ha meg be is kell menni és igazolni kell, csak merem remélni, hogy ellenőrzik is! sok a kókler, de nekem megvan hozza a szakmam. még 1 kérdés, hogy ha burkolni is szeretnék és kőműves munkákkal foglalkozni ezt ellenőrzi valaki? mert főként burkolni szeretnék kőműves szakmámmal.
2020. nov. 11. 09:17
 6/13 A kérdező kommentje:
nem szakmaköteles a hideg burkolás és a kőműveskedés az egyénivállalkozáshoz... valósznínűleg ezért van olyan sok kókler.. ma tudtam meg a könyvelőtöl..
2020. nov. 12. 22:02
 7/13 anonim ***** válasza:
A hidegburkolás az 5/1997. (III. 5.) IKIM rendelet alapján végzettségköteles. A kőművesmunka szintén ugyanezen rendelet alapján végzettségköteles. Lehet, hogy ott a könyvelő a kókler? Mert ennek kb másfél perc alatt jártam utána.
2020. nov. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom.. remelem igy van. De ha igy utanna jartal. Komuves szakmammal ha burkolnek es alliotok ki szamlat abbol lehet gaz? Vagy hol lehet utana erdeklodni ennek? Csak mert ha bele gondolsz komuveskent zsaluzol is ami acs munka ugye. Burkolo is betonozhat ha nincs vizszint a betonba. Valahogy csak megkell oldania de az komuves melo. Szoval mi erre a megoldas?
2020. nov. 13. 13:56
 9/13 A kérdező kommentje:
Vagy hol lehetne ennek utanajarni? Mert azt se tudom, gugliba hogy keressem.. 😀 ha kell telefonalok is, csak kinek? Navnak? Kormanyablaknak?
2020. nov. 13. 14:19
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát figyi, az építőipar nem az én szakmám, nem tudom melyik szaki mit csinál. Írtam a rendeletet, az tételesen leírja, hogy melyik tevékenységhez milyen végzettség kell. És itt nem arról van szó, hogy a burkoló kikever két fandli betont, hogy vízszintbe hozza a dolgokat, mert az okés. A baj akkor van, ha a burkoló elkezd falat építeni, mert azt már nem csinálhatja meg. Amúgy kamaránál érdeklődj, az ő hatáskörük már.
2020. nov. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!