Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriába vagy nyugati...

Ausztriába vagy nyugati megyékben érdemes költözni lakatos szakmával?

Figyelt kérdés
Két év gyakorlatom van mint szerkezetlakatos viszont itt Nyíregyházán sehol sem kapok nettó 140ezernél többet. Nem tudok sajnos németül de kaptam egy ajánlatot hogy kivisznek ausztriába dolgozni nettó 320ezer Ft-ot ígérték. Szállás havi 40ezer munkásszálon és 4hét munka heti 6nap utána pedig 1hét itthon ingyen fuvarral. De sok helyen látom hogy pl nyugat Magyarországon is 250ezret keresnek. Viszont somogyba élő rokonaim azt mondták hogy pl a lakatosok náluk is csak 150ezret keresnek.

2020. nov. 11. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg sehova nem érdemes. Bocs, de ezt tapasztaltam az utóbbi 2 hónapban. Nem tudták a sógoroknál, hogy mi lesz a covid miatt, ezért nem indult egy csomó szezonális lehetőség, vagy épp folyamatosan hirdettek, de senkit nem vettek fel. (Mert ha betöltik az állást, nem hirdetik meg 2 naponta).


Ezzel nem lebeszélni akarlak, de nem lesz egyszerű. Az ilyen álomhirdetésekkel meg csak óvatosan.

2020. nov. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én német nyelvtudás nélkül inkább Zalába vagy Vas megyébe költöznék. Én is lakatosnak tanultam Kaposváron de sehol sem kaptam 120ezernel többet. Így elmentem Ausztriába ahol bár 1400€ kerestem de úgy bántak velünk magyarokkal mint a kutyákkal. Építkezésen dolgoztunk mint lakatosok de napi 12orába jégbe, hóba, esőben. Az osztrák már rég haza ment mert szakadt az eső de mi még carportokat szegecseltünk estig. Most Nagykanizsán vagyok napi 8 óra munka és 260ezret keresek. 24f
2020. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyíregyházán elég gáz a viszony, országon belül gondolkodj, nem kell nyugatra költözni, elég szeged, kecskemét szinten gondolkodni, ott is többet kapsz mint lakatos.
2020. nov. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Győr is jó opció lehet lakatosként, elég sok cégből lehet válogatni, országos szinten a fizetés is elég jónak mondható.
2020. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Debrecen-ben is elég jó lehetőségek vannak és az még egész közel is van, láttam is valamikor, hogy multik is keresnek lakatosokat, ott tuti kapsz 200 feletti nettót is.
2020. nov. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!