Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a különbség a nettó és...

Mi a különbség a nettó és bruttó fizetés között?

Figyelt kérdés
tudom sok ilyen kérdés volt már,de most tiszta ideg vagyok,most érkezett meg az sms,hogy rajt van a fizetés,viszont elképesztően kevés, a bruttó alapbérem 89500 forint ehhez képest kaptam 70 valahány ezret,a nettó az nem az,hogy abból még vonnak le? és a bruttót kapom kézbe,vagy rosszul tudom? és ami még bosszantóbb,hogy az előző hónapban kaptam 2 hétre 44 ezer forintot,mivel hónap közepén kezdtem dolgozni,most meg az egész hónapra kaptam 70 valahány ezret,nem értem ma megyek dolgozni,de ott olyan cirkuszt csinálok pici gyerekem van! nem mindegy,hogy 70 ezret vagy 89 ezret kapok:(
2010. aug. 10. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
én úgy jegyeztem meg, hogy Bruttó=B*zd meg nem az enyém! Tehát az a több, abból vonnak le mindenféle adót, járulékot stb-t. A nettót kapod kézbe, az a kevesebb! Sajnos ez van! :(
2010. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

A bruttó béred a 89500. Ebből még levonják a járulékokat ( szja, TB stb.). a nettó az , amit kézhez kapsz. A bérkalkulátor szerint is 70 ezer pár száz forint a nettó béred. Csaphatsz cirkuszt, de nem lesz igazad. Jól számoltak.

Júniusban 13 munkanapot dolgoztál. akkor lett volna kb. duplája a pénzed,ha most 26 napot dolgoztál volna. De júliusban csak 22 munkanap volt.

2010. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A bruttó az a bér, amiből még nem vontak le semmit. A nettót kapod kézhez. Abból már levontak adót, járulékokat. Mindig a nettót kell nézni, ha a másnapi nagy bevásárlásra gondolsz :)
2010. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Bizony, a bruttó az a te fizetésednek és AdóManó fizetésének összege :)
2010. aug. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

ha hülyét akarsz csinálni magadból, akkor cirkuszolj bent.

amúgy ha már munkabérnél járunk, akkor számíts rá, hogy pár éven belül kb 15ezerrel kevesebbet fogsz kapni.

2010. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
2 hétre kaptam 44 ezer valamennyit,akkor is vontak le jócskán,éppen ezért nem értem,hogy most meg mi a francért vontak le ennyit mikor egész hónapot dolgoztam nem értem egyszerűen a két eltérést,már mint a levonásokkal mindennel együtt kaptam az előző hónapban 44 ezer forintot,akkor ebben a hónapban legalább 80 ezret kellett volna kapnom sokkal több levonás van ebben a hónapban,mint júniusban,de miért?? ezt nem értem.
2010. aug. 10. 16:27
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

44.000 Ft nettó bér (bár szerintem nem ugyanaz ha csak 2 hétre számolják)


[link]


ez meg a 70.000 Ft-hoz

[link]

2010. aug. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
jah és adójóváírással számoltam.
2010. aug. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
de mire fel vonnak le ekkora összegeket? röhej ez az ország úgy ahogy van,mert azért 13-14 ezer forinttal kevesebb nem mindegy.
2010. aug. 10. 17:25
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

ez az adórendszer, plusz járulékok, TB, nyugdíj stb.


és jah hamarosan 15k-val kevesebbet kapsz, mert elveszik az adójóváírást. de lehet, hogy emelik a minimálbér összegét, bár nem hiszem.

2010. aug. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!