Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak egy telefonos...

Mit mondjak egy telefonos állásinterjún?

Figyelt kérdés

Egy pékségbe szeretnék jelentkezni eladónak. Még nem nyitott meg, és csak telefonszám van kiírva, ahol keresni lehet a boltvezetőt.

A szakmai gyakorlatom nem releváns, mivel műszaki boltban voltam. Nem tudom, mit mondhatnék, amivel felkelthetném az érdeklődését.



2020. nov. 18. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Mióta az eszed tudod, ez a munka érdekel, már az óvodában is tepertős pogácsa volt a jeled.
2020. nov. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez olyan dolog, hogy a vezető is tudja, hogy ez nem valami nagy karrier, de pénzből élünk. Egyszerűen csak hívd fel, és mondd, hogy olvastad az álláshirdetést, szeretnél rá jelentkezni.
2020. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 ez attól függ, hogy milyen jellemű a főnök 😅
2020. nov. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a probléma.


Én sok olyan állásra jelentkeztem már, amire szinte bárki alkalmas, tipikusan azért mennek oda az emberek mert KELL VALAMI, nem pedig azért mert annyira érdekli Őket, meg erről a karrierről álmodoztak gyerekként.


Ilyen volt a portás, meg a raktáros is.


Az interjú alatt mégis elvárták volna, hogy hosszan beszéljek arról hogy miért érdekel ez az állás, miért szeretnék PORTÁS lenni.

Most komolyan, az ilyenekre mit kell mondani?


A raktárosi melónál meg a bútoráruház kapcsán kérdeztek egy csomó dolgot, amihez semmi köze annak a pozíciónak.

Például hogy rendeznék be egy szobát, milyen stílus a kedvencem, meg hogy MILYEN MATRACOT HASZNÁLOK OTTHON.


Szóval vicc kategória.


Sokszor a HR-esek nagyon keresztbe tudnak tenni az idióta kérdésekkel.

Én nem tudom kezelni, az ilyen szituációkat.


Igaz, a portás melónál nem volt HR-es.

2020. nov. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van még portás meló? Én úgy tudom már azokhoz is biztonsági őr papír kell.
2020. nov. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Szerintem van amúgy, de ez még tavaly volt.
2020. nov. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a főnök azt hiszi, hogy valakinek álmai melója egy portás, akkor bele kell menni a játékba. Esetleg azt lehet mondani, hogy jókat hallottál a cégről, és egy biztos hátterű munkahelyet szeretnél.
2020. nov. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondd el az eddigi tapasztalataidat, hangsúlyozd ki hogy udvarias vagy, jól tudsz kommunikálni az emberekkel. Ha valaki bejön egy túrós táskáért, arra rásózol még három fánkot meg egy kávét is:)
2020. nov. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Az interjú alatt mégis elvárták volna, hogy hosszan beszéljek arról hogy miért érdekel ez az állás, miért szeretnék PORTÁS lenni.


Most komolyan, az ilyenekre mit kell mondani?"



Van, akinek tényleg egy ilyen típusú állás lenne ideális, és ő tudja is, hogy mit mondana. Nyilván nem téged kerestek, ha csak azért kell az állás, mert "élni kell valamiből".


Szinte minden állásban van olyan, ami számodra lehet ideális más álláshoz képest: hogy emberek között vagy, vagy ellenkezőleg: hogy alig látsz embert, hogy ideális az időbeosztása, hogy úgy érzed jól bírod a meleget, szívesen sütnél de hülyét kapnál ha egy gyárban kellene helyette fabatkát csomagolnod, hogy imádod ha a vásárlókkal lehet 1-2 szót csevegni, hogy szereted az idegen nyelvet használni vagy mennyire jó, hogy nem kell idegen nyelvet használni, hogy mennyire király portásnak lenni mert naponta be kell engedni 50 (vagy 20 vagy 100) embert de közben lehet olvasni vagy facebookozni, hogy bírod ha nyomás van rajtad / de jó, hogy nincsen rajtad nagy felelősség, mert egyértelműek a szabályok, hogy milyen király, hogy kiélheted a kreatív hajlamaidat vagy mennyire jó, hogy nem kell kreatívkodnod mert minden le van szabályozva... stb.

2020. nov. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!