Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöknek vagy közgazdásznak...

Mérnöknek vagy közgazdásznak éri meg ma inkább tanulni?

Figyelt kérdés

Mérnök alatt elsősorban gépész- és villamosmérnököt, közgazdász alatt pedig ilyen szakokat értek, mint gazdálkodás és menedzsment, nemzetközi gazdálkodás.


Munkalehetőségek, várható kezdőfizetés, előrelépési lehetőségek a fő kritériumok.



2020. nov. 21. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én munkalehetőség böngészés közben elsősorban villamos mérnök vagy könyvelő szakmával találkoztam kiemelkedően sokkal.
2020. nov. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem mérnökökkel már Dunát lehet rekeszteni, le is ment a fizujuk.
2020. nov. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

#2, 8 üres mérnöki pozíció van ott, ahol most egy projekten dolgozom


És folyamatosan hívogatnak a fejvadászok

2020. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%

Egyiknek sem, menj informatikusnak.

#3 ez még nem jelent semmit, mennyi a fizetés kb.?

2020. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Amennyit kialkudsz, de maradjunk abban, hogy 1M+ felett ajánlottak nekem és egy jelöltnek is ;)
2020. nov. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Igazából, mérnökből leginkább a villamosmérnök, ami megy rendesen.Meg persze, a mérnök-informatika.



A többi mérnöki szak, mint gépész, közlekedésmérnök, járműmérnök, nem keresettebb, mint a közgazdászok.

Természetesen, nagyon jól lehet keresni, egyaránt gépészmérnökként és közgazdászként is, viszont nincsen az a bőség, mint az IT területen, villamosmérnököknél.

2020. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem abba is gondolj bele, hogy pontosan milyen karriert tervezel. Például melyikkel vagy előnyben, ha esetleg vállalkozóként (is) szeretnél tevékenykedni.


#2

Mert a mérnökképzés elégé felhígult. 5 éve kerültem ki belőle és olyan emberek végzik el a villamosmérnökit, aki még villanyszerelőnek se lenne jó. Persze ahogy belelátok más szakokba, ez máshol sincs feltétlen másképp.


Nyilván ez lehúzza az átlagfizetést, főleg a pályakezdőkét, de a jó és pláne a tapasztalt szakember még ma is nagyon értékes.

2020. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó villamosmérnökként nem szerelhet senki villanyt, ahhoz bizony kell a villanyszerelő okj is.


Igen, felhígult minden mérnök szakma, de még mindig van kereslet szinte bármilyen mérnökre, főleg az autóiparban, orvostechnikában, vasútiparban, szerszám/gépgyártásban, stb. És ide az informatikusokat nem számoltam.

2020. nov. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

#8

Nem is állítottam, hogy szerelhet. Azt írtam, hogy mérnöknek teljesen alkalmatlan emberek is elvégzik a mérnökit.

2020. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Mérnökből nagyon sok van. Jó mérnökből nagyon kevés. Ahhoz vagy valaki jó mérnök legyen, kell mérnöki kreativitás, műszaki érzék, alázat mind a szakma, mind a tanulás iránt, és rengeteg munkaóra. Ahhoz hogy valaki mérnök alkalmazott ként megkeressen közel 1 millió ft-ot, nagyon jónak kell lennie abban amit csinál. Én úgy gondolom, hogy ha felmerült benned ez a kérdés hogy mérnök vagy közgazdász, sőt akár az is hogy villamos vagy gépész mérnök, nem valószínű hogy rálépsz erre az útra.

A mérnöki szakokat pedig valóban el lehet végezni szinte teljesen 0 műszaki érzék és mérnöki gondolkodás nélkül.

2020. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!