Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki szerint az inflációkövető...

Aki szerint az inflációkövető béremelést az nem „valós“ emelés, mert csak helyben topogás mit mond arra ahol még ennyi sincs?

Figyelt kérdés

Az a logika hogy ahol épp csak annyit emelnek amennyi az infláció az nem is valós emelés, mert épp annyival kapok többet, amennyivel nőttek az árak--> valójában semmit se kaptam, helyben állok.



Na ez oké és akkor minek hívjuk azt ahol még inflációkövető emelés sincs?

Az már nem helyen topogás-akkor mi? Gurulás a lejtőn lefelé?


2020. nov. 22. 15:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

"Na ez oké és akkor minek hívjuk azt ahol még inflációkövető emelés sincs?"


Balázska bt.

2020. nov. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"Na ez oké és akkor minek hívjuk azt ahol még inflációkövető emelés sincs?"


Reálbér csökkenésnek hívja a közgazdaságtan.

Szívesen.

2020. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez a rohadék alapítványi iskola..
2020. nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

"Reálbér csökkenésnek hívja a közgazdaságtan."


És ez a főnököket úgy általában mennyire érdekli?

Mert én is hasonló cipőben járok, ezzel mentem is panaszra a főnökséghez és nem is értették mit akarok. Infláció? Reálbér? Kit érdekel? A bér az annyi amennyi, akinek nem jó, majd elmegy.

2020. nov. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Államigazgatás bizonyos szerveiben 2009 óta nem volt bérrendezés, forintra annyi a bér most is mint 2009ben.
2020. nov. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen helyről lépni kell, ha tetszik, ha nem. Vagy lehet beletörődni a langyos vízbe, de akkor nem kell sírni.
2020. nov. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

"Aki szerint az inflációkövető béremelést az nem „valós“ emelés"


Tehát minden gondolkodó ember szerint.

egyébként meg a 2-es válasz.

2020. nov. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%
Én évi bruttó 5000-10.000 Ft-os emelést szoktam kapni, máshol még ennyi sincs. Most meg örülj, ha a covid miatt ki nem rúgnak. Ezt hívják szívásnak. Ha nem tetszik lehet másik helyet keresni. Majd ők is találnak a helyedre mást.
2020. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Én évi bruttó 5000-10.000 Ft-os emelést szoktam kapni, máshol még ennyi sincs"'


Én már egy bruttó 10-el is kiegyeznék, de az utóbbi 4 évben a cégnek még ennyit se sikerült virítania.


"Most meg örülj, ha a covid miatt ki nem rúgnak. "


elfelejted azt az apróságot hogy a covid egyes területeket abszolút nem érint. Mi oktatási háttérszolgáltató vagyunk, minket a covid semmiféle értelemben nem érintett.

2020. nov. 22. 17:13
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"a covid semmiféle értelemben nem érintett".


Azért semmifélét nem mondanék. De majd idővel érezhető lesz (persze nem a covid miatt lesz világválság, az csak felgyorsítja a folyamatokat, de így legalább előbb bekövetkezik).

2020. nov. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!