Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szükséges a szakirányú végzett...

Szükséges a szakirányú végzettség az előrelépéshez?

Figyelt kérdés
Marketingesként dolgozom egy kisebb cégnél. Viszont itt korlátozottak a lehetőségeim, mind fizetés, mind pedig szakmai fejlődés tekintetében. Az alapszakos diplomám műszaki, van egy gazdasági okj-m és nincs kifejezetten marketinges végzettségem. Szeretnék jobban elmélyülni a szakmában, szeretnék még inkább szakmába vágó állást. Viszont nem tudom, milyen esélyekkel indulnék más jelentkezőkkel szemben egy állásnál, úgy, hogy nekem csak tapasztalatom van a szakmában. Megérné elvégeznem egy marketinges mesterképzést vagy egy szakirányú továbbképzést? Állami féléveim már nincsenek, így mindenképpen fizetős képzés jöhet csak szóba. Mi a tapasztalat a szakirányú továbbképzésekről? Ezeket is ugyanúgy értékelik a munkaerőpiacon? Illetve vannak még ilyen online képzések pl. coursera, udemy, edx. Ezek jelenthetnek valami pluszt?
2020. nov. 22. 16:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a szakirányú továbbképzést nagyon lenézik nálunk, pláne marketing területén.

A marketinges képzések bohócságok elve. Mivel van releváns tapasztalatot, szerintem kb. kisujjból kiráznál egy levelező MSc-t. Én biztos megcsinálnám, mert kb. nulla erőfeszítés, ha meg tudod oldani, hogy az órákon ott legyél.

Releváns tapasztalat tudja kompenzálni egyébként a hiányt, mert azért van diplomád. Pláne ha olyan termékkel kapcsolatos állást pályázol, amihez valamilyen minimális szinten köthető a diplomád. (Hülye példa, de ha van egy járműgépész BSc-d, akkor jó esélyed van egy munkagépgyártónál pl.)

2020. nov. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!