Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy pénzügy-számvitel szakon...

Egy pénzügy-számvitel szakon végzett diplomás mennyire ért a közgazdaságtanhoz és a gazdasági elemzéshez?

Figyelt kérdés

2020. nov. 23. 03:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem akarok én főnök lenni
2020. nov. 25. 13:30
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
De akkor is dupla fizetésed lesz, mint egy Corvinusosnak. És fogsz mindenhez érteni. Söt, még külföldre is mehetsz. Egyik ismerösöm ezt végezte és most Business Analyst News York-ban. A fizetése meg havi 6 Millió Forint. A havi! Esze ágában sincs többé visszajönni.
2020. nov. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt a proli mellébeszélést :D.


Egyáltalán az életben évilágon semmi nem garantálja, hogy elvégzel egy iskolát és dupla fizetésed lesz mint egy "Corvinusos"-nak.


Corvinusos diplomával is lehet valaki kormányablakban ügyintéző 180 nettóért, meg az olyanok mint Rogán is Corvinusok voltak.


Corvinusos diplomával is mehetsz külföldre, olyan meg nincs hogy "mindenhez" értesz.

2020. nov. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Rogán idejében (1995-ben diplomázott) még nem volt munkanélküli diplomás!

Mivelhogy manapság a háromszorosára nött a hallgatók száma, romlott a diploma értéke. Ha igy folytatódik, akkor lassan a takaritóknak is diploma kell a WC takaritáshoz.

Mivel a diplomát már nem lehet fokozni, kitalálták (azaz visszahozták) a magán(fö)iskolákat. A mai világban a gazdag diplomás (magániskola) gyerek nem lesz munkanélküli. De a szegény gyerek az lesz, hacsak nem tanul még nyalni.

2020. nov. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha csak dolgozni akarsz, de nem akarsz fönök lenni, akkor ne menj egyetemre.

Ez a baj most, hogy sokan mennek egyetemre. Elvégzik, majd csödbe viszik a cégeket, meg az államot, mert nem értenek a szakmájukhoz. Csak azt hiszik, hogy a diploma tudást is adott nekik. Úgy ahogy az elsö kommentelök megválaszolták, nem fogsz ahhoz érteni, nem fogod tudni csinálni, hiába van a diploma a kezedben.

2020. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem is vagyok főnöknek való, nem akarok emberekkel foglalkozni és nem szeretem a stresszt. Nem lenne tekintélyem sem.


De kell a diploma a jól fizető irodai munkához. Fizikai munkához lusta vagyok

2020. nov. 26. 13:06
 17/18 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem szereted a stresszt, akkor meg föleg ne menj irodába. A fönököd ott ül majd a nyakadban meg a kollégák, és csak idegesiteni fognak. Boldogabb a kertész, aki csak munka kezdéskor és munka végeztével lássa a fönökét. Az egész napját meg úgy ossza be, ahogy akarja. De ha neked csak a pénz kell, akkor erre nincs gyógyszer. Mert ha lenne, minden ember gazdag lenne. A sok pénz amit meg keresnél az irodában, azt meg a klinikákra költenéd, antidepresszánsra meg fogyókúrára, altatókra.

Az irodai munka egy kemény harc. Nem mindenki született erre.

2020. nov. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Azt hittem irodában dolgozni lazább
2020. nov. 27. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!