Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Harmadik nyelvnek mit ajanloto...

Harmadik nyelvnek mit ajanlotok az angol es a nemet melle?

Figyelt kérdés

2020. nov. 24. 13:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
24%
Volapük
2022. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 NTBS ***** válasza:
Spanyol, francia.
2022. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a szakmai céljaidtól függ.


Például nekem még gimnáziumban nagyon eladták az orosz nyelvet (8 éve fejeztem be, tehát nem kommunizmusban tanultam kötelezően), hogy egy nagyon értékes nyelv, kevesen beszéli itthon, rengeteg üzleti lehetőség stb....


Ez mind szép és talán igaz is, de én ITba mentem végül és abszolút sehova sem kell az orosz. Egyedül a Nix-nél csillant fel a szeme a HResnek, hogy pár szót tudtunk oroszul is beszélni, mert az egy ukrán cég, akik átjöttek itthonra a háburú miatt, de az olyan cég is, ahol nem dolgoznék.


Semmi hasznom nem volt az oroszból.


Közben van egy barátom, akivel együtt tanultuk gimnáziumban, de ő közben egy nagykövetségen dolgozik és ő folyamatosan használja. Neki óriási előnyt jellentett ahogy hallottam.


Szóval a lényege a történetnek, hogy hiába értékes és jó egy nyelv. A karrieredtől függően lehet számodra semmit pluszt nem jelent majd, így fontosabb előbb eldönteni, hogy mivel szeretnél foglalkozni vagy már mivel foglalkozom és az alapján választani egy nyelvet.

2023. nov. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Ha a céges világban történő pénzkeresés a cél, akkor egyértelmű, hogy csak az angolnak van értelme.

Én németül sem tanulnék (újra), ahol valóban kellhet, az vagy német nyelvű telefonos ügyfélszolgálat, vagy német termelő cégnek olyan részlege ahol Jürgen-nel és Udo-val kell napi szinten szóban kommunikálni. Én nem mennék ilyen helyre, ezerszer jobb brit vagy amerikai cégek vannak Magyarországon.

De ha ezt a kettőt tanultad, akkor mindegy is.

A magyarral sem írtak butaságot, igazából kimeríthetetlen ez a nyelv is, annyi rétege van. Az igazán jó kommunikátorok több féle stílusban, szinten is tudnak kommunikálni. A legmenőbb szerintem az aki több nyelvjárást is tud és akár váltogatni is tudja őket. Ha akarod, helyinek néznek X helyen aztán idegennek Y helyen te meg Z-ből származol. Nagyon kevesen tudják ezt.

Ha munkán kívül is vannak érdeklődési területeid, akkor meg azt a nyelvet válaszd, amihez az a leginkább passzol. Például engem igencsak érdekel bizonyos gyümölcs fajok termesztése. Francia, olasz spanyol... kellene hozzá. Beszélni mindhármat beszélem alap szinten de írásban nagyon rossz vagyok, az olvasás is nehézkes, gyér a szókincsem. Ha annak idején ezek valamelyikét tanulom, akkor ma már nem is tanulás lenne, csak élvezet, olvasnám és ragadna rám mint a kosz. Szóval válassz ilyen nyelvet ha nagyon szeretnél újat de én maradnék a helyedben az angolnál, azt bővíteném.

A kérdés kiírása óta egyébként sikerült választani? :)

2023. nov. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Ha ez a kettő nem elég, akkor valami normális szakmát.
2023. nov. 13. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Pl. Richternél, MOL-nál vadásszák azokat, akik tudnak oroszul, elég jó fizetéseket kapnak, stabil munkahely mindkettő.
2023. nov. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!