Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mások hogy tudnak házat venni...

Mások hogy tudnak házat venni ilyen hamar?

Figyelt kérdés
Egyetem/Középiskola után van annyi félretett pénzük? Vagy mindenki hitelt vesz fel? Mert miután elmegyek valahova dolgozni, sok év mire össze tudok gyűjteni annyit hogy vegyek majd egy házat. Arra lennék kíváncsi, hogy masok szülői segítséggel költöztek el, vagy honnan van ennyi pénzük?

2020. nov. 24. 18:32
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
96%
Munkába áll az ember, rokonságtól kap 5-10 milliót ajándékba vagy kölcsön, 15-20 milliót felvesz hitelbe és máris tud venni egyet.
2020. nov. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
96%
Szülői/rokoni segítség nélkül leggyakrabban hitelre sincs önrészük. 0-ról jó pár év munka után jutsz el arra a szintre, h egy jelentősebb hitelhez juss.
2020. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

- Sokan megkapják a nagyszülők ingatlanja(i)t, az ismerettségi körömben az összes barátomnál egyenesen az unokára íratták, nem tartottak rá igényt a szülők, ezzel is segítve a gyereket. A legjobb barátomnak így lett egy háza Szombathelyen, egy üzlethelyisége Körmenden, valamint egy nyaralója Balatonmáriafürdőn.


- Egyéb örökség is lehet, a barátnőm örökölt egy rakat értéktelennek hitt földet az édesapja halálakor (nem voltak házasok az anyukájával), mára értékes építési telkek.


- Sok helyen tudnak vásárolni öröklés nélkül is a szülők. Sőt, például a barátnőmnek is már 10 évesen nevén volt az ingatlan, de azóta sem akartunk költözni, ki van adva.


- Ha venni nem is tudnak, azért egy normális szülő jellemzően legalább egy önerőre elég készpénzt, vagy célzott takarékot félretwtt.


- CSOK-kal faluban szinte "ingyen" megvagy.


- Egy normális fizetéssel/bevétellel, főleg, ha a párod is jól keres, hamar megvan.

Manapság azért nem kirívó egy félmilliós fizetés, otthon lakva 2 fő 8 milliót összerakhat 1 év alatt önerőként.


- Lehet, hogy vannak, akik csak bérlik, holott azt hiheted, hogy megvették.

2020. nov. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
90%
Mi 3milliót kaptunk a családtól, ahhoz vettünk még fel személyi hitelt az önerőhöz meg 30 éves lakáshitelt, így lett egy házunk Pesten. Ez három éve volt.
2020. nov. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Sok-sok hitellel.


Budapesten viszont, ahhoz,hogy valaki útépítésű lakást vegyen, minimum 10 millió önerő kell.

2020. nov. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
92%

Aki ennyire tele van pénzzel az vehet új építésűt.

Egy huszonéves első lakásnak nyugodtan beérheti valami szerényebbel is. Az első lakásnak nem kell az álmaid otthonának lennie.

Az egyetlen gond, hogy a panelok is 25-30 millióba kerülnek már, pár éve még 15-20 millió volt.

2020. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
53%
Tehát végeredményben aki gazdag rokonságba született az boldog aki meg nem az meg nyugodtan meghalhat mert ebben az országban soha az életben nem lehet összegyűjteni a 0-ról 80-100 milliót egy házra. Hogyha össze is lehet gyűjteni akkor is lesz az ember 50-60 éves méghozzá úgy hogy alig költött akkor az elmúlt éveire bármit ami meg lehetetlen. Én huszonéves végét járom és szülői lakásban kell még mindig laknom ami egy panel lakás és borzasztó szűk de se albérletre nincs pénzem se lakásra. Én már ettől teljesen bekattantam. Miért csak azoknak szerencsés az élet akik jó anyagi családba születtek bele?
2020. nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
74%

"Miért csak azoknak szerencsés az élet akik jó anyagi családba születtek bele?"


Én sem születtem milliomos családba.

Egyszerűen,továbbtanultam és ami fontos,jó szakot választottam.Megtanultam rendesen angolul.


Egy jó diploma nagyon sokat dob az esélyeiden.

2020. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
77%
7-es válaszoló, egyszer valaki vagy valakik elkezdtek felhalmozni, gyűjtögetni és akár több generáció kellett ahhoz, hogy jó anyagi helyzetbe kerültek. Ennyi a nagy titok. Valakinek egyszer el kell kezdenie. Ezt többnyire úgy lehet/lehetett elérni, hogy kitanultak valamilyen jó szakmát vagy diplomát szereztek, esetleg vidéken háztájit műveltek stb. Minden korszaknak megvan a maga sikerszakmája. Most az IT, korábban a mérnökök, azelőtt jogászok, közgazdászok, orvosok, taxisok, az 50-es években a villanyszerelők.
2020. nov. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy fentebb írták én is megkaptam a nagyszüleim házát gyakorlatilag egy az egyben. (Nem abba költöztem, hanem azt eladtuk.) A szüleim (vagyis anya) lemondtak róla mint örökség. Természetesen ha nekem is lesz gyerekem, akkor ugyanígy nem fogom bánni, ha az én szüleim pedig őt (a saját unokájukat) segítik majd hasonló módon.
2020. nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!