Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres valójában egy...

Mennyit keres valójában egy asztalos? Nőként lehetek asztalos?

Figyelt kérdés

[link]


Valójában tényleg csak ennyit keres egy asztalos?

Ismerőseim, barátaim állandóan azon panaszkodnak, hogy asztalost keresnek de nem találnak mert akiket hívtak dolgozni, (és ez azért elég sok asztalost foglal magába) mind előre ÉVEKRE bevannak osztva.


Illetve, azt is vallják hogy női asztalost nem foglalkoztatnának.

Én imádok fával dolgozni, arra gondoltam akkor az iskolát is elvégezném, ha már egy komplett szekrényt megtudok tervezni, és meg is tudom csinálni, miért ne kamatoztassam a tudásom.

Sokféle szakmunka érdekel, pl az autószerelés is, és abban is relatíve egész jó vagyok.

Tanácstalan vagyok, mivel szeretnék véglegesen foglalkozni, mert kb az összes ilyen "férfias" fizikai munka tetszik, imádok falat festeni, szerelni, fúrni-faragni...

Most éppen takarítok, ez is tetszik és arra gondoltunk, indítanánk egy vállalkozást ebből.

Lehet ebből még lesz valami, de a végcél az asztalos szakma lenne mert tényleg, ez az ami a legjobban érdekel.

Viszont tényleg van olyan vevő, aki nem fogadna fel női asztalost?

Én nem ilyen nyávogós, picsogós csajszi vagyok, hiaba, próbáltam már irodában is dolgozni de nem megy. Nem ilyen típus vagyok, csak fizikai munkában érzem jól magam.

De ha nőként nem lenne esélyem, inkább bele se kezdek, nem 2ft az iskola.


Mit gondoltok erről?



2020. dec. 1. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Már miért ne lehetnél nőként asztalos???

https://www.youtube.com/watch?v=_ENqg-jX-6s

https://www.youtube.com/watch?v=loP-Nd7M5s8

https://www.youtube.com/watch?v=WewRQWNA-p4

https://www.youtube.com/watch?v=qxW_pOXGpq4

https://www.youtube.com/watch?v=LG1Jxxwrzn4

https://www.youtube.com/watch?v=ZHG3VMiXITo

.... és még kb. 100 hasonlót linkelhetnék.


Az, hogy mennyit keres, az meg sokmindentől függ - mint minden fizikai munkánál. Alkalmazott vagy egyéni vállalkozó? Ügyes vagy vacak munkát végez? Dárga vagy jó áron dolgozik? Hol él, hol dolgozik? Nem mindegy pl., hogy Sopron, Budapest vagy Debrecen.


Vannak "férfi" munkák, amik pl. nagyobb fizikai erőt igényelnek, pl. nehéz dolgok emelgetését rendszeresen, de az asztalos a legkevésbé sem az.


Az iskola valóban nem 2ft, de ha bármi másba akarsz belevágni, azt is meg kell tanulnod és az se 2ft, szóval legalább olyat csinálj, ami érdekel, amivel szeretnél foglalkozni.

2020. dec. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Csajként hogy akarod te "beverni" a szöget? :D
2020. dec. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kereseted elég sok mindentől függ. Például, hogy alkalmazott vagy-e avagy vállalkozó. Ha alkalmazott vagy, akkor nagyban függ a cég elhelyezkedésétől, piaci helyzetétől és a tapasztalatodtól. Amennyiben vállalkozó vagy, akkor pedig rajtad múlik az egész. Viszont összességében az elmondható, hogy az asztalos nem a túlságosan jól megfizetett szakmák közé tartozik, persze ha kiemelkedően jó vagy benne és még jól is tudod magad eladni, akkor ezzel is szépen lehet keresni. Amiatt meg, hogy nőként leszel asztalos ne aggódj, ne ez tartson vissza. A megrendelők nem a nemedet fogják nézni elsősorban, hanem az elkészített munkád minőségét. Elég kevés vevő van, akiknél számít az, hogy nő vagy. Meg amúgy is egyre kevésbé lehet megmondani egy szakmáról, hogy női vagy férfi. Rengeteg férfi varró van már és ugyan így tucatnyi női gépész. Ha ez minden vágyad, akkor hajrá!
2020. dec. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Szeretném vállalkozásba csinálni. Nem igazán szeretnék alkalmazott lenni, egyszer kétszer voltam csak életemben, és nem igazán szerettem.

Viszont kevés tapasztalattal, friss bizonyítvánnyal nem tudom mennyire lehetne sikeres a vállalkozás. Azt hittem, jóval jobban keresnek szegények ennél, tisztességes munka ez, ha csak belegondolok abba hogy én mennyit dolgoztam egy szekrénnyel, nagyon fárasztó volt.

Nagyon szeretem ezt csinálni, de azért a pénz is sokat számít. Tehát ha pl biztosabb lenne egy takarítói vallalkozás, hobbynak maradna ez.


Amúgy Budapesten élek, itt lennék asztalos. Lehet először alkalmazott lennék, tapasztalat szerzés miatt. Aztán belevágnék a vállalkozásba.

Külföldön tervezem tovább, na erről fogalmam sincs oda hogy lehet átköltöztetni egy vállalkozást, de ez még nagyon sokára lesz. :)

2020. dec. 1. 18:21
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Azt ugye tudod, hogy havi szinten adót kell fizetni egy vállalkozásnak.


Kb úgy 60 ezret minimum / hónap

.

2020. dec. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha mindenképpen vállalkozni szeretnél, akkor asztalosként jóval kifizetődőbb, mert nagyobb a kereslet tá.


Mindenképpen szerezzél alkalmazottként úgy legalább 5 év tapasztalatot, hogy legyen rálátásod a dolgokra. Aztán ha van elég tőkéd meg kitartásod, akkor elkezdheted a vállalkozásodat.

2020. dec. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

6/


Kereslet? Magyarországon? Jó vicc! Ha-ha-ha ! ! !


Max a használtra vagy az ingyen re.

2020. dec. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ja nem bocsi, előző vagyok!


Még arra is van kereslet ha valamit jó drága számlával lehet megvenni költség, vagy áfa miatt!! De gondolom kérdező, vágod hogy ilyenkor azért törekednek rá, hogy "családba" maradjon a pénz!

2020. dec. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, attól függetlenül hogy nő/pali vagy,nem az gatyában fognak bele nézni,hanem az munkára..

És nem mind1 hogy mennyi gyakorlatod,meg pénzed van..

Hidd el, 99.99% aki belép az ajtódon,vagy elmész munkahelyre,tökre nem érdeklik hogy milyen nemű vagy..

Esetleg ha nem építkezésre mész,vagy esetleg súlyt emelni,vagy biztonsági őrnek,akkor mind1..

2022. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!