Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondja több külföldön...

Miért mondja több külföldön még nem dolgozott ember, hogy itthon jobban meg lehet élni mint pl.: egy nyugat-európai országban?

Figyelt kérdés
2020. dec. 3. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Ki mondja?
2020. dec. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

1. Hány ilyen emberrel beszéltél, ami alapján általánosítasz?

2. nem kell ahhoz qrvának állni, hogy véleménye lehessen valakinek a prostitúcióról...


Szinte mindenkinek van személyes ismerőse, rokona, akitől direkt infókat tud szerezni. Nincs kolbászból a kerítés "nyugaton" sem...

2020. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

mert as trógermunka az mindenhol alja trógermunka.


A többség arra vág föl, hogy kimegy külföldi raktárba melózni és ukránokkal meg bulgárokkal lakik egy szobában, osztozkodik az ágyon és szalámin él.. aztán jó ha megmarad neki havonta 100e Ft...


Ha itthon is ugyanolyan színvonalon élne mint kint, akkor ugyanúgy megmaradna ennyi pénz.

2020. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
+ Magyarország Európa szinten egy olcsó országnak minősül.
2020. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert anyagilag élhető az ország egy része, leginkább Budapest. Más tekintetben, és a vidék egy kalap szar.
2020. dec. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert én például brit bért kapok és Budapesten költöm el egy saját tulajdonú ingatlanban. Nagy-Britanniában elmenni havi 500-1000 font bérlésre, plusz a szolgáltatások jelentősen drágábbak.
2020. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

3-as nem konkrétan erre gondoltam

Sajnos munkaközvetítő által egy németországi gyári munka 1000-1100 euró - a munkásszálló költsége stb.. belegondolni is rossz. Ide sokan kezdőtőke és nyelvtudás hiányában mennek ki ami ugródeszkának nem lehet rossz, ha valaki nem akar beleragadni. De félretenni sokat nem lehet, kicsit kizsákmányolás szerű.


Ettől egy fokkal jobb ha valaki gyenge nyelvtudással is de viszont kezdőtőkével meg tud finanszírozni magának egy albérletet és saját maga keres egy kétkezi állást takarító, konyhai kisegítő állást mondjuk 1400 euróért. Amiből viszont szépen meg lehet élni és egy picit félre is tenni.


Itthon viszont pesten van munka, de sok esetben az albérlet ár a fizetéssel egyenértékű. Vidéken meg nincs munka.


Talán én is elég tágan fogalmaztam. Nem lehet több nyugat-európai országot egy kalap alá venni. Svájban pl fel lehetne kötni a gatyát..

2020. dec. 4. 13:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Várj, mindjárt szólok a több millió vidéki munkavállalónak hogy tudnak-e róla hogy egyébként nincs is munkájuk? :D
2020. dec. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kisarkosítva vicces és helytálló komment, de én nem Budapesthez viszonyított vidéki nagyvárosra gondoltam hanem vidék érted kiváros, eldugott lik luk faluk stb..

Ha valaki kilépne a budapesti burokból és egy pár helyen megfordulna az országban azt tudná mi helyzet.

2020. dec. 4. 14:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!