Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a jobb tanárnak lenni,...

Tofika2 kérdése:

Melyik a jobb tanárnak lenni, vagy közigazgatásba dolgozni?(szempontok lent)

Figyelt kérdés

Fizetésileg melyik a jobb?

Melyik a stresszesebb?(bár szerintem a tanári)

Melyiket éri meg jobbab tanulni?

Mennyi szabad napom lehet a közigben?



2020. dec. 7. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Már most csak az érdekel, hogy mennyi a fizetés, és a szabadnap?


Az, hogy melyik érdekel, melyiket szeretnéd csinálni kicsit sem szempont? Ugye tudod, hogy 40 kemény évet kell minimum ledolgozni, évi 220 munkanappal... Lehet, hogy nem az alapján kellene választani, hogy pillanatnyilag hol több a szabi

2020. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A tanári állás stresszesebb. Tudom, mert mindkettőt próbáltam.
2020. dec. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es

Mindkettő érdekel, és nem tudok dönteni. A jog is, és a tanári is(persze csak az a szakpáros amit tanulnék, maga tanítani nem akarok).

De nem tudok dönteni.

2020. dec. 7. 13:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezdő beosztott munkavállalókat sajnos mind a két helyen droidnak nézik, és a juttatások is borzasztóan alacsonyak.


Ha van valami jobb végzettséged (jogi egyetem vagy valami felsőfokú), közigazgatásban pár/sok év után megfelelő mentalitással előrébb lehet lépni. Persze kell hozzá kapcsolat, és nagy munkabírás, stressztűrés.

Tanárként tudod, hogy mennyi évvel mennyit fogsz kapni a bértáblából, sajnos igen karcsú végig, csak akkor mennék ilyen helyre ha a pénz nem olyan fontos, vagy ha ez az életem vágya.

2020. dec. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A közigben(akik ott dolgoztak) eddig azt hallotam hogy tök unalmas és nyugis.

És ezt irta a 2. válaszoló is.

3-as, mi a stressz benne?

2020. dec. 7. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!