Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkán kihúzhatnak a...

Diákmunkán kihúzhatnak a jelenléti ívemen x ledolgozott órát? Vagy megtehetik, hogy nem írják alá?

Figyelt kérdés
Müisz által szervezett diákmunkáról van szó.

2020. dec. 11. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Igen, megtehetik. Ha csak ott voltál és nem igazán dolgoztál pl, akkor én se fizetnék. Vagy beírsz magadnak +1 napot, akkor nem írják alá stb.
2020. dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ki húzza ki? A hely, ahol dolgozol? Vagy a szövetkezet?


Nyilván, ha ledolgoztad, akkor nem húzhatja ki senki. A ledolgozott órákra jár a pénzed. Természetesen ha jogos levonás van, akkor azt nem úgy kell intézni, hogy x napot lehúznak a jelenlétiről, hanem külön kell azt érvényesíteni a béredből.


Mi a pontos szitu nálad?

2020. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ledolgoztam minden órát, ott voltam. A munka egyik része, hogy fotókat kell készíteni archiválás miatt, amit meg is tettem, de a fényképező gép lemerülőben volt mikor át akartam rakni gépre, de egyébként átmentek a képek (csak félek, hogy mi lett volna ha nem vagy törlődik). Jelenlegi helyzet, hogy már korábban jeleztem, hogy felmondok, ami nem tetszett nekik, és azóta aztán végképp bele kötnek mindenbe, persze csak egy gép van és én férek hozzá legkevésbé. Szóval, ha úgy tetszik nekik kihúzhatnak a jelenléti íven óràkat?
2020. dec. 11. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem húzhatnak ki. Ha nem tudnak munkát adni, vagy épp nincs gép, amivel dolgozni tudsz az nem a te felelősséged.


Beszélj a diákszövetkezetes kapcsolattartóddal erről.

2020. dec. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenképpen beszélek majd. De az a tipikus így us me kell tudni oldanod hozzáállás van. Ha nwm töltöm át a képeket akkor meg az a baj.
2020. dec. 12. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!