Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Stratégia: "haver a pénz,...

Stratégia: "haver a pénz, pénz a pénzhez húz" mennyire működik?

Figyelt kérdés

De mondhatnám úgyis, hogy minnél szarabb helyzetben vagy annál jobban kell kinézned.


Vélemény?



2020. dec. 13. 23:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

Nem minden esetben érvényesíthető.


Ha van egy jó öltönyöd, melyet az állásinterjúra felveszel, kiemelkedhetsz azon jelentkező közül, akik nem vették annyira komolyan a dolgot, hogy öltönyt viseljenek. Ez pozitív.


Ha van egy országos bérátlagot fizető állásod, melyből egy drága sportkocsit tartasz fent, attól nem leszel előrébb az életben, mert elviszi a megkeresett pénzedet a fenntartása. Ez negatív.


Ha kapcsolatot építesz, nem mindegy, hogy hogyan nézel ki, hogyan adod elő magadat. Viszont ez csak felszínesség, mely gyakorlatilag aprópénzből kihozható. Ha olyan körökben ismerkednél, ahol szimpla márkás dolgok a belépő kritériumok, azt nem biztos, hogy meg tudod engedni magadnak. Viszont ez a társadalmi réteg pontosan emiatt használja ezeket a drága eszközöket - hogy ne mindenki juthasson fel az ő szintjükre.

2020. dec. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%

Nem a ruha teszi az embert. Nem csak...


Hiába húz fel valaki márkás - vagy annak hazudott másolatot - ha kiesik a szájából a kapanyél. Erre a legjobb példa, amikor "Dzsenifer" "LV táskával" a karján vagy "Adidas"-ban megy és nincs meg a 8 elemije sem.

"Kilóg a lóláb" :-)


Vagy ott van a "Jó estét nyár, jó estét szerekem" című film.


"A pénz a pénzhez húz" mondás nem annyira a ruhára vonatkozik - bár egyesnek maximálisan igaza van, hogy "ez a társadalmi réteg pontosan emiatt használja ezeket a drága eszközöket - hogy ne mindenki juthasson fel az ő szintjükre." - hanem inkábbb arra vonatkozik, hogy ha valakinek már van 1 millió ft-ja, akkor az tudja, hogyan legyen meg a második millió, tud bánni a pénzzel.


Ja, és "Ha olyan körökben ismerkednél, ahol szimpla márkás dolgok a belépő kritériumok, " - nos, ez a réteg azonnal kiszúrja, ha valami replika és nem EREDETI. Szóval az olyan, mintha itt nem játszik.

2020. dec. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A pénz a pénzhez húz, ez tény. A tőketulajdonosok nem azért keresik egymás társaságát, hogy el bájcsevegjenek, hanem azért, hogy új, közös üzleteket valósítsanak meg, amelyek még több pénzt hoznak nekik.


Ha nincs pénzed, akkor legfeljebb munkaerőként, szakértőként lehetsz érdekes a számukra. Emiatt aztán nem is az a legfontosabb, hogy miként nézel ki, hanem az, hogy mit tudsz, miben lehetsz a hasznukra. Elegendő, ha ápolt, jól szituált vagy, nem kellenek a márkás cuccok, a nagy duma meg csak leleplezi, hogy nem vagy őszinte. Szerénységgel, nyitottsággal többre mész náluk.

2020. dec. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

Mondok egy jó példát hogy mennyire nem jelent a "külcsíny". Állásinterjún egy kisebb pár emberes munkaterületre vezetőt kerestek. Jött is egy pali, aki nagyon tudott beszélni és előadta magát nagyon profin, hogy ő milyen innovációkat képzelt el, mennyi ötlete van, és hogy hogy meg fogja reformálni a dolgokat. A vezetőség majd elélvezett hogy megtalálták a tökéletes embert. Aztán pár hónapra jött a kiábrándulás, hogy hiába volt a nagy duma, a munkája amit végez egy nagy rakás szar.


Szóval hiába akarja valaki kifele mutatni magát hogy mekkora ász, ha egyébként nem tud valamiféle valós mérhető értéket mögé rakni.

2020. dec. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek a külsőségek csak kis pályás értékesítőknél játszanak. Voltam pár bulin, ahol milliárdos cégek igazgatói fordultak meg. Elegánsak, jól öltözöttek és nagyon jó a kocsijuk, de bankban dolgozom és ha ügyfél jön, ennyire én is ki szoktam öltözni. 60 milliós Mercedesem nincs, de a Dérynéhez amúgy is taxival járt mindenki.


Nem a ruha teszi azt a határozott, magabiztos kiállást, amitől észre veszed, hogy egy valakivel van dolgod.

2020. dec. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

"De mondhatnám úgyis, hogy minnél szarabb helyzetben vagy annál jobban kell kinézned."


Joker nagyon elegáns öltönyöket tudott viselni, mégis egy kib*szott őrült volt. Hiába szép az alma, ha belülről rohad. Ha úgy érzed, gödörbe kerültél, akkor nem egy szebb munkásruhát kell venned, hanem abba kell hagyni az ásást.

2020. dec. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

6/


Na és helyette mihez kezdjek? Egyébként mindíg is gödörbe éreztem magam, addig van pénz meg "jólét" amíg lehet remegni egy csöves munkahelyen egy csöves fizetésért. Párszázezres fizetéskülönbségek árán SEM lesz 40 milliós házam, stabil életem öregkoromra hiszen 20 év alatt legalább ötször fordul a kocka. Vállalkozni pont olyan már ebben az országban mint kitenni a járdára egy köteg pénzt, és közben hátat fordítani neki egy félórára.

2020. dec. 16. 11:39
 8/23 anonim ***** válasza:
68%
Semmit. Siránkozz tovább, mert attól biztos jobb lesz a helyzeted. (vagy nem)
2020. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

8/


Na és a tiéd? Vagy te annyira tutiba vagy? Vagy nem és csak azt hiszed.


Plusz még egy kérdés, amivel most elégedett vagy ha az vagy, az leszel 20 év múlva is? Vagy mitől gondolod, hogy attól több lesz majd?


Hány ismerősöd vitte bármi olyanra is, amit ne tudna bárki összehozni?


Gondolod az elég?

2020. dec. 16. 12:08
 10/23 A kérdező kommentje:

Egyébként van házam, nem ez a téma, az csak példa volt. A gond azzal van hogy nekem van egy házam, egy kocsim meg még talán 15 év múlva lesz egy nyaralóm is, de van akinek meg 5 szállodája van.


Lehet mondani, hogy oké nyilván az nem a semmiből jött, de ha nem is onnan jött, én hogy nem tudom még azt sem megtartani amim van csak kemény munka árán, másnak meg szinte magától megy ha van kedve felkelni reggel, ha nincs.


Sőt...


Olyan törvényt vagy rendeletet hozat ami neki "termel".


Te meg pörögj rabszolga!

2020. dec. 16. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!