Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan tudhatnám, hogy alkalma...

Honnan tudhatnám, hogy alkalmas lennék-e sminkesnek? (esetleg stylistnak? )

Figyelt kérdés

Igazából csak a sminkes és a stylist szakma vonz már hosszú ideje (több éve). Máshoz nem is nagyon értek, és elég egyedi vagyok és a személyiségem is más mint az átlag embereké. Ezért is szerintem nem való nekem egy átlag élet, unalmas munkával. Nem nagyképűségből, csak tényleg nem bírnám sokáig. ( remélem van, aki megért...)


Ismerőseim szerint jók a sminkjeim, és tehetséges vagyok.

Csak félek, mert nekem van egy saját irányzatom, ami egyébként szuper lenne, csak sokaknak talán túl extrém.


De ugyanakkor annyi mindent nem tudok megcsinálni... bár gondolom függ a termékektől is. Mivel olcsó sminkcuccokkal dolgozok így fogalmam sincs mire lennék képes igazából. Sokszor próbálok valami rendkívülit alkotni, csak aztán rá kell jönnöm, hogy megfelelő eszközök nélkül ez nem igen megy. és akkor elmegy a kedvem az egésztől. Drágákat meg sajnos nem tudok beszerezni. Munkám nincs (19 vagyok) a sulit még nem fejeztem be.


Hogyan tudhatnám meg, hogy alkalmas lennék-e ezekre vagy hagyjam az egészet és keressek valami mást amiben jó vagyok ( nem mintha nagyon lenne ilyen...) ??


2008. dec. 1. 04:41
 1/9 yuda ***** válasza:
100%

A következő lépés pedig itt hever előtted és nem is értem miért nem léped meg?!


-ha környezeted szerint teheséges vagy akkor ez egy visszajelzés-ha ki is tűnsz az átlagból,akkor ez még egy jó pont /átlagon felüli/


Keress meg már befutott sminkest és a stylistet és kérd: nézzék meg a munkád,talán még munkát is ajánlanak,ha olyan jó vagy...azután, ha ott is kitűnsz,akkor jöhet a saját ipar...

2008. dec. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
61%
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, mint Te, engem is az ilyen világ vonz. De rá kellett jönnöm, hogy ebből, akármennyire is tehetséges az ember, nem lehet tartósan megélni:S Itt Magyarországon nem nagyon van igény stylistre se sminkesre. Külföldön tutibb a siker!
2008. dec. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem leírni, hogy eléggé félek mert nem igazán sminkeltem még más embereket, csak magamat. Nem tudom, hogyan nyúljak hozzá valaki más arcához, hogyan kezdjem el, olyan kényelmetlen.

Erre egy sminkes suliban majd megtanítanak? nehogy kiszúrjam valaki szemét :D

Akartam már gyakorolni, de nem igazán van kin...


Az első válaszadónak: azért mert sajnos vidéki vagyok és itt nincs lehetőség, elmenni innen még nem tudok. Ja és néha úgy érzem csak azért mondják az ismerősök, hogy jó vagyok mert "nyaliznak", és tudod hogy van...


Más sminkeseket meg sajnos nem ismerek, hogy velük beszélgetnék. Neten írtam az egyik legnyagobb hazai sminkesnek de ő azt mondta hogy ő azzal kezdi, hogy az első egy hónapban mindenkit lebeszél erről a munkáról, és ez és még más dolgok miatt is, de nem igazán szimpatizáltam vele.


Másodiknak: igen ez miatt is eléggé aggódok, hogy hogy fogok megélni. Állítólag egy átlag sminkes havi 40ezret keres kb. Hát az semmi!

Szeretnék külföldre menni, ha lesz munkám szerintem az már nem nagy ügy, hogy kimenjek külföldre valami olcsó szállást csak találok. Ott talán könnyebb érvényesülni.


Vagy itthon kell nagyon menő arcnak lenni, hogy jól keressek és sírjak utánam ha esetleg kimegyek külföldre ;DD

2008. dec. 1. 16:23
 4/9 anonim válasza:
80%

szia.

rajtam gyakorolhatsz ha bp-i vagy.:)irj privit

2008. dec. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de sajnos nagyon messze vagyok bp-től :(
2008. dec. 1. 23:02
 6/9 anonim válasza:
80%
második válaszoló vagyok! szerintem találd meg a köztes utat, arra gondolok, hogy tanulj ki egy olyan szakmát amivel az életben is megélhetsz, pl. közgazdasági vagy ilyesmi, ezzel bebiztosítod magad, hogy ha esetleg nem jönne be az álomszakma, akkor máshová el tudsz helyezkedni...és utána menj el ilyen stylist-sminkes tanfolyamra és meglátod, hogyan sikerül. Másokat tényleg nehezebb sminkelni, hiszen más az arcuk, a bőrük, a szeük stb. Magadat zerszer könnyebb, mert tudod mi áll neked jól, mert kitapasztaltad. egy sminkesnek, nincs ennyi ideje, röntön a legjobbat kell hoznia.
2008. dec. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy milyen archoz mi áll jól stb. és ha rájuknézek látom is, hogy mit kell tennem. Csak akkor veszem észre, hogy ez nehéz amikor megpróbálom pl kihúzni valaki más szemét. Nem tudom hogy csináljam... sehogy sem tudom, hova rakjam a kezem meg hasonlók :)

Közgáz sajnos nem jött be, csúnyán bebuktam. Na de nem baj.

Köszi a válaszokat, gondolkozom még :)

2008. dec. 3. 03:09
 8/9 anonim válasza:
88%
Az már fél siker,hogy látod kinek mi áll jól,és el tudod képzelni,hogy mit kellene tenned.A többi már csak gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás...Sokan vannak,akik tökéletesen sminkelnek technikailag,de nem látják meg,hogy milyen egyéniséghez milyen smink illik,hanem mindenkire ugyanazt vagy hasonló sminket tesznek.Fontos,hogy ne eröltesd rá senkire a saját stílusodat,hanem lásd meg,hogy milyen egyéniség és ahoz kreálj.A neten nézz meg nagyon sok sminkes oldalt,tanulmányozz ilyen megezinokat,könyveket.A technikát tényleg csak profi sminkestől tudod megtanulni,sajna valamit valamiért.Érdemes felmenni Pestre a Kryolan City-be,ott kiváló minőségű cuccokat tudsz beszerezni jó áron.Az Ó utcában van,a neten meg tudod nézni a pontos címet.Ha igazán ez az álmod,akkor nem lehet akadály hogy nem pesti vagy,nincs kin gyakorolni,ezeket le kell győzni,és csinálni kell,amit elhatároztál.És ne aggódj,nem annyira könnyű ám kiszúrni valakinek a szemét azzal a szemceruzával...
2008. dec. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2009. jan. 20. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!