Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmaval tudok havi 1...

Milyen szakmaval tudok havi 1 milliot keresni? Nyissak-e vallalkozast/menjek-e kulfoldre? Milyen szakmat tanuljak ki?

Figyelt kérdés

22 eves vagyok, ugy tervezem hogy 30 evesen veszek egy hazat, amit mar nem kell ujitgatni, es utana johet a csalad tervezes. De ez lehetetlen, ha nem 1 milliot keresek. Hitelt azert nem akarok felvenni mert nagyon rossz tapasztalatok vannak a csaladban, sajnos sokan eladosodtak, meg hat 10 milliot 20 evre adnak es ujitgathatom eletem vegeig hogy szep legyen..Nem eri meg..


Erettsegim, 2 szakmam (noi szabo es grafikus...grafikuskent nem tudom kulfoldon hogy lehetne elhelyezkedni itthon se tudok...na meg nyelvvizsgam van. Tehat ha kulfoldre mennek, akkor csak olyan helyre ahol angolul beszelnek, vagy nem kell nyelvtudas.

Noi szabo vagyok, elkene egy varroda kicsiny falucskankba, csak hat az a helyzet, hogy nem tudnek megelni belole szerintem, kene vagy 10 millio a nyitashoz, es ha 500-1000 ftokert csinalok egy nadragfelhajtast abbol nem lesz soha olyan sok penzem, es hat van az uzlethelyisegnek ugyan ugy rezsije, meg berleti dija. Szoval lehet hogy egyenlore le kene mondanom errol a tervemrol.

Ezert gondoltam hogy kitanulok egy szakmat (lehetoleg olyat, amihez nem kell a matematika mert abbol gyenge vagyok)

Es kimegyek kulfoldre. Noi szabokent tudnek 500at keresni, de egy komuves, padloburkolo, szobafesto 1 milliot keres, DE NEM VAGYOK BIZTOS BENNE hogy mik azok a szakmak amik tenyleg ennyit keresnek, illetve azt vegyun szamitasba hogy no vagyok. De hajlando vagyok olyan szakmat letenni ami nem igenyli hogy ferfi legyek.


2020. dec. 16. 12:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Legyél légiforgalmi irányító.
2020. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
43%
Külföldön se keresel havi egy milliót.De Ausztriában egy szezon alatt vendéglátásban haza lehet hozni 2.5-3 milliót.
2020. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Egyik hegeszto ismerosom 1 milliot havonta, akkor ez nem biztos hogy igaz?
2020. dec. 16. 12:43
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, de ahhoz nagyon a szakma csúcsának kell lenni, sok éves tapasztalat, szakmai minősítések stb...
2020. dec. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Nem úgy megy az élet, hogy kitanulomaszakmát, aztán csörög a havi 1 millió :)

22 éves vagy már, eddig kellett volna ezt a csodaszakmát kitanulni, és most pályakezdőként elhelyezkedve eljutni 3-5 éven belül az egymilláig, igaz addigra elinflálódik szrt se fogsz érni vele..

2020. dec. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
44%

Elmondom, hogy hol lehet havi 1 milliót keresni. Én kezdőként, friss diplomával közel ennyit keresek (24 évesen). Én mint IT projektmenedzser dolgozok. Ami garantálni tudja az elvárt keresetmennyiséget, az az informatika (IT). De ugyebár ahhoz kell a matek. Informatikával a kezdőfizetés kb. 1 millió, és nem is kell külföldre menni. :) Amúgyis külföldön nem sokkal jobb a fizetés, mert arányosan annyival drágább minden, az egészségügy sem feltétlen államilag biztosított. Csak példaként: rokonaim Svájcban élnek, és ott egy 330ml űrtartalmú kóla kb 2000Ft.

Viszont ha szakmában gondolkozol, akkor csak úgy tudod maximalizálni a profitod, ha vállalkozol. Ami persze azért kockázatos egy piac, illetve azért nem fogsz szakmával milliókat keresni.


Röviden: Szakmával szinte sehogy, csak nagyon kis eséllyel. Viszont IT releváns tapasztalattal/tudással könnyen, bökkenő az, hogy ehhez azért kell logika/matek.

2020. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%
Azért az nem egy hétköznapi eset hogy valaki 24 évesen IT projektmenedzser. :D
2020. dec. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
45%

#7: Évfolyamtársaim mind hasonló pozíciókat töltenek be így egyetem után. Gazdaságinformatikusként végeztem/véheztünk, és kötelező volt már a végzés előtt kb. 1 évvel dolgozni. Én a diploma előtt 2 évvel kezdtem el, így több tapasztalatom van azért mint a csoporttársaim 80%-nak, de egyáltalán nem kiugró szerintem. :)


Kérdezőnek pluszba:

Mindenesetre az kihangsúlyozom, hogy nem kell feltétlenül diploma az érvényesüléshez, viszont az ad egy olyan papírt, ami azért nagyon hasznos és alapjáraton egy magasabb fizetéskategóriába teszi bele az embert (ez átlagban kb. 250000Ft-ot jelent). Plusz manapság már nem olyan nehéz szerezni egyet.

Továbbá a fizetések is úgy alakulnak, hogy a piac annak fizet többet, aki olyan szolgáltatást végez, amire van kereslet/igény, tehát pl.: egy festő nyílván kevesebbet fog keresni, mint egy olyan fejlesztő, aki éppen a te banki szolgáltatásod felületét tervezi és vitelezi ki.

Ezek mentén gondolkodj. Nincs olya szakma ami milliókat hoz. Abban gondolkodj, hogy mi olyan tudásod/képességet (legyen az lexikális vagy gyakorlati), vagy akár innovációs ötleted van (vállalkozásra gondolok), amire van igény, és tudsz havi 1 milliót is keresni. Ezek nélkül szinte esélyed sincs. Az élet nehéz, de ha egyszer eléred, onnan már játék. :)

2020. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Csajként lehetsz hegesztő, gépész, burkoló... Stb én most a nehézgép kezelőivel szemezek. Jól is fizet, meg tuti én lennék a legnépszerűbb a munkahelyemen.
2020. dec. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%
Nincs olyan, szakma, amit ha elvégzel garantáltan ennyit fogsz keresni. Sok szakmából ki lehet hozni ennyit... de ahhoz oda kell pakolnod magad.
2020. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!