Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A KSH álláshirdetéseinél...

A KSH álláshirdetéseinél mekkora fizetésigényt érdemes megjelölni? Valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
A KSH szinte minden állásjelentkezése során kérnek fizetésigényt, viszont nem igazán vagyok képben azzal, hogy mekkora összeget célszerű megjelölni? Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni. Mi van akkor, ha túl nagy összeget jelölök meg? Célszerűbb nagyobb összeget megadni, vagy inkább kevesebbet? Mesterszakos diplomával rendelkezem. Valamint a végére egy kissé hülye kérdés: bruttóban vagy nettóban célszerű megadni? Köszönöm előre is a válaszokat!

2020. dec. 21. 19:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Bérigényt mindig bruttóban adunk meg. Kérd az országos átlagot (401.800Ft) - hivatkozz arra, hogy ez az ő méréseiken alapuló átlagjövedelem és hát csak nem akarnak átlagon alul fizetni :-)
2020. dec. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
64%
Milyen pozícióról van szó?
2020. dec. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Első: Értem a poént :) Inkább komoly válaszokat szeretnék, de köszönöm!

Második: Írtam üzenetet.

2020. dec. 21. 20:26
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
SZerintem az első nem írt hülyeséget. Ha már ennyire propagálják az átlagbért akkor azt elkérni fizetés gyanánt egyáltalán nem túlzás, hiszen maximum csak átlagos lesz tőle az ember. :D
2020. dec. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%

Az átlagbérnél ma már valamivel jobb fizetést kínál a KSH elég sok, felsőfokú végzettséget igénylő pozíciójában.


Segítségül keresd ki a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény 1. melléklet II. részét ("Illetménytábla a kormányzati főhivatalok, központi hivatalok, valamint a kormányhivatalok részére")! Ez alapján és a tapasztalatod alapján kb. be fogod tudni lőni.

2020. dec. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: nem viccnek szántam! Állásinterjú mindig bruttó bérugényt adunk meg, a bruttó 401.800 meg pontosan 267.197Ft nettó, ami teljesen reális bérigény egy központi szervnél.
2020. dec. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
400-500 bruttó reális.
2020. dec. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2020. dec. 22. 18:14
 9/27 anonim ***** válasza:
46%
Ez 100%-ban végzettség és pozíciófüggő. Random dobálnak be számokat.
2021. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
#9. Ha egyszer ennél már sokkal pontosabb válaszokat is írtak be fentebb, akkor miért érzed szükségét hónapok elteltével egy baromságot hozzáfűzni? Nem, természetesen nem 100%-ban végzettség- és pozíciófüggő és még véletlenül sem random számokkal dobálóznak.
2021. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!