Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állami diploma vagy autószerel...

Állami diploma vagy autószerelés? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sajnos az elmúlt 10 évben kísérnek a rossz választások. Szakiskolában számítógép-szerelő és karbantartó szakmát tanultam, kb. semmi használhatót nem tanított amit ne tudtam volna előtte is, munkaerőpiacon meg nem is létezik. Érettségit 20 évesen tettem le, utána 3 évig multiknál voltam operatőr, mielőtt tudatosult bennem hogy szabadulnom kell ebből a zsákutca melóból, de az érettségi meg máshoz kevés volt. 23 évesen határoztam el hogy jelentkezek egyetemre, de mivel reál tárgyakból nem voltam jó, ezért semmi ezekhez köthető szak nem jöhetett szóba. NKE-re adtam be egy civil szakra a jelentkezést ami érdekesnek tűnt, meg ide volt a legmagasabb a felvételi ponthatár az egész egyetemen, úgyhogy elég idealista voltam, hogy majd lesz egy átlagon felüli fizetésem meg jó presztízsértékű munkám. Az illúzió azóta persze elmúlt, megismerkedtem a közalkalmazotti bértábla fogalmával, meg hogy a nemzetközi szervekhez legalább 3-5 éves tapasztalattal lehet egyáltalán megpróbálni jelentkezni, kapcsolatokra pedig nem tudtam szert tenni eddig.


Az utóbbi időben egyre többet eszembe jut, hogy vajon jó válaszás volt-e. Anyámmal élek, az ő munkájából ő is kb. fizetéstől fizetésig él. Rendszeres jövedelmem annyi van, hogy nullára ki tudjak jönni minden hónapban, többet dolgozni nappali képzés mellett nem tudok. Összes vagyonom egy ideje nem haladja meg a 300 ezer forintot. Mire elvégzem az alap- és mesterszakot leszek 28 éves, addig mamahotel és semmi költekezés. És ez rohadtul bánt, hogy az életem állítólagos legszebb évei így múlnak el. Tavasszal például meg akartam volna tanulni motorozni, de a COVID miatt nem tudtam nyári szünet alatt idejében munkát találni, így annak is annyi.


Az autószerelés az egyik olyan dolog amin többször is gondolkodtam már, úgy érzem, hogy igazán érdekel és szeretném is csinálni, de eddig max. munka melletti hobbiként tekintettem rá. Esti tagozaton meg tudnám csinálni tandíjmentesen, mellette pedig tudnék dolgozni is, tudnám építeni a jövőmet. Sajnos nem tudom, milyen színvonalon oktatják, milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak pályakezdőként, és hogy biztosan jobb választás lenne-e. Talán kívülállóként könnyebb meglátni, melyik lenne a logikusabb út, vagy esetleg van itt valaki, aki hasonló utat járt be.



2020. dec. 22. 03:23
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

" Esti tagozaton meg tudnám csinálni tandíjmentesen, mellette pedig tudnék dolgozni is, tudnám építeni a jövőmet."


Megszerezném, dolgoznék.

Aztán az egyetemet később is elvégezheted estin, levelezőn,

lehet, hogy az autószerelő szakmáddal kapcsolatos képzéssel.


A helyedben belevágnék az autószerelő szakmába.

Érdekel is, többszörösen motivál: szakmai és egzisztenciális szempontból is, és később előbbre is léphetsz a tanulmányaidban, ha akarsz.

2020. dec. 22. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

[link]


.

[link]


.

1-es vagyok: van perspektíva a szakmai előrejutáshoz.

Vágj bele!

2020. dec. 22. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

" Esti tagozaton meg tudnám csinálni tandíjmentesen, mellette pedig tudnék dolgozni is, tudnám építeni a jövőmet."


Tényleg? mesélj még. Csak nappali iskolarendszerű képzésben lesz elérhető 2021-től, csak szólok. Amúgy mit érnél vele? Max egy lengőkart fogsz tudni kicserélni, szerencsés esetben akár egy hengerfejcsere is összejöhet. A mai autóknál ez édeskevés és az ilyen alapszerelők 12 egy tucat, nem lesz nagy jövőd a szakmában.

2020. dec. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Egy diploma megszerzése akárki akármit mond az ember önbecsülését növeli. Erre úgy látom neked nagyon szükséged van.


Szóval, meló mellette diploma szerzés. Nehéz dolog, de nem lehetetlen. Sok sikert!

2020. dec. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem tanulj autószerelőnek
2020. dec. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

"Érettségit 20 évesen tettem le, utána 3 évig multiknál voltam operatőr..."


Autószerelőként gondolod, hogy többet kapsz majd? Egyik ismerősöm csak operatőr asszisztens az egyik kereskedelmi tv-nél, de havi nettó 600 körül kap.

2020. dec. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván nem operatőr volt, hanem operátor :D
2020. dec. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
52%

Az az igazság, hogy autószerelővel pénzügyileg sokkal,de sokkal többre viheted, mint azzal a szakkal amit csinálsz, viszont itt jön a nagy DE. De csak akkor, ha szívvel-lélekkel csinálod és tényleg érdekel, ezenkívül kitartó vagy, szorgalmas. Sok sikert, mert a sok negatív impulzus ellenére szerintem egy gyönyörű szakma.

Üdv, egy autóvillamosságis

2020. dec. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Közigazgatás meg a presztízs, meg az átlagon felüli fizetés... :DDDDDD Közigazgatási dolgozó a szellemi munkák operátora.


Ha jó fizetést, megbecsülést akarsz, akkor menj el autószerelőnek inkább. Egy jó, tisztességes autószerelő nem gyakori manapság és nagyon megbecsülik. A szakmailag felkészült, becsületes melós ezerszer többet ér, mint egy bürokrata, aki az irodában ül és valami betanítható aktatologató munkát végez.

2020. dec. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!